Jeśli myśleliście, że w modzi było już wszystko, to bardzo się mylicie. Nadchodzi nowa era modelek, które nie muszą jeść, pić … w sumie nic nie muszą! Bo są to wirtualne modelki. Poznajcie dziewczyny z komputera.

Instagram @Noonoouri
1 / 15

Każdego dnia pojawia się nowa twarz w internecie. Są jednak pewne, które z niego nie wychodzą, i w najbliższym czasie raczej nie wyjdą, chyba, że jako hologram. Mowa tu o wirtualnych influencerkach i modelkach, które są dziełem niezwykle zdolnych grafików.

Wirtualne modelki i influencerki noszą najlepszych projektantów, pozują w kosmetykach sygnowanych przez gwiazdy i występują w kampaniach światowych marek. Wyróżniliśmy dla was najgorętsze persony wirualnego świata, których nie wypada nie znać. te najważniejsze,  wirtualne modelki, które po prostu trzeba.

Noonoouri
Pochodzi z Niemiec, kocha takie marki jak Dior, Gucci czy Versace. Choć ma zaledwie 18 lat zna ją już pół świata. Na Instagramie dzieli się ona swoimi podróżami, modowymi wyborami czy makijażem. Noonoouri jest dziełem agencji Opium, a jej twórca to Joerg Zuber. Podczas pokazu Dior Cruise Collection przejęła ona kontrole nad ich Instagramem, odkrywając i przybliżając nam ten event.

Lil Miquela
Swoją niezwykłą urodę zawdzięcza hiszpańsko, brazilisko, amerykańskiej mieszance. Miquela Sousa, znana lepiej jako Lil Miquela, to 19-letnia modelka żyjąca w Los Angeles. Na swoim koncie Instagram ma ponad 945 tysięcy obserwujących, co sprytnie wykorzystuje nie tylko do dzielenia się modą, ale również walczy o prawa osób transgenderowych, feministek i udziela się w ruchu Black Lives Matter. Lil Miquela kocha również muzykę. W swoim dorobku ma już cztery piosenki, które są mieszanką popu, electro i trapu. Podobnie jak Noonoouri, dowodziła Instagramem wielkiej marki – Prada. Co ciekawsze jest również muzą makijażystki Pat McGrath.

Shudu Gram
Czarnoskóra piękność to pierwsza wirtualna osobowość, która może pochwalić się tytułem supermodelki. Została stworzona przez fotografa Camerona-Jamesa Wilsona w kwietniu 2017. Inspiracją dla jej twórcy była Południowo Afrykańska księżniczka w postaci… lalki Barbie. Jej postać jest tak hiper realistyczna, że dłuższy czas zastanawiano się czy jest ona na pewno wirtualna. Największa pasją Shudu jest oczywiście moda, jej Instagram jest pełen inspirujących stylizacji. Również od niedawna promuje jeden z odcieni szminek z linii Rihanny, mowa oczywiście o Fenty Beauty.

źródło: instagram.com/noonoouriinstagram.com/LilMiquelainstagram.com/shudu.gram