Wielka Garażówka Warszawska na Ursynowie!

Wielka Garażówka Warszawska na Ursynowie! 4 października na Ursynowie w Warszawie odbędzie się kolejna, ostatnia już, Wielka Garażówka Warszawska. Na zakupy będzie można wybrać się między godziną 12.00 a 16.00. Stoiska usytuowane będą na terenie parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61). Termin wyprzedaży został przyspieszony Początkowo miała ona odbyć się 25 października.

 

Garażówki w ramach budżetu obywatelskiego

Bemowo, Ochota, Targówek, Praga-Południe i Ursynów – w tych dzielnicach odbywa się Wielka Garażówka Warszawska. Pierwsza wyprzedaż miała miejsce na Bemowie 9 sierpnia. W kolejnych dzielnicach wyprzedaże organizowane są aż do 4 października. To wtedy po raz ostatni będzie można wybrać się na zakupy na parking Urzędu Dzielnicy Ursynów. Udział dla wystawców oraz odwiedzających jest bezpłatny. Projekt realizowany jest w ramach budżetu obywatelskiego. Został wybrany przez mieszkańców drogą głosowania.

Polowanie na okazje

Garażówki skierowane są do mieszkańców – tych, którzy chcą sprzedać nieużywane już przedmioty oraz do tych, którzy chcą wybrać się na zakupy i zapolować na okazje. Wśród zgłoszeń znajdują się wystawcy oferujący zabawki, przedmioty gospodarstwa domowego, książki, buty, ubrania, elektronikę, biżuterię, dodatki i wiele innych dóbr. Niezwykłość garażówek polega na tym, że jednym pozwalają pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, innym dają możliwość nabycia niezbędnych przedmiotów. Trend obecny od jakiegoś czasu w stolicy ciągle się rozwija. Wspiera ideę życia w duchu eko i zero waste, ale to nie wszystko. Wyprzedaże garażowe są również okazją do spotkań sąsiedzkich. Uczestnicy mogą miło spędzić czas oraz poznać swoich sąsiadów. W garażówkach biorą udział całe rodziny!

Dostępne dla niepełnosprawnych

Wszystkie wydarzenia są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Przez cały czas trwania, w wyznaczonym i oznakowanym miejscu dostępny będzie tłumacz języka migowego oraz asystent osoby niepełnosprawnej.

Ograniczenia w związku z COVID-19

Wydarzenie cieszy się dużą popularnością a ilość miejsc dla sprzedających, z uwagi na obostrzenia w związku z COVID-19, jest ograniczona. Na każdą z garażówek ilość zgłoszeń kilkakrotnie przekroczyła ilość miejsc. Lista sprzedających Wielkiej Garażówki na Ursynowie została już zamknięta.

Organizatorem wyprzedaży jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz firma Art and More. Projekt finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego.

Zapraszamy!

Więcej o wyprzedaży garażowej na Ursynowie
https://www.facebook.com/events/1472663689604178