Fani melancholijnych klimatów i „Deszczowej piosenki” nie będą zawiedzeni. Francuski fotograf Christophe Jacrot specjalizuje się w zdjęciach robionych właśnie podczas opadów. Zobacz jego prace!

Christophe Jacrot od ponad ośmiu lat zajmuje się fotografią. Jednak w jego portfolio nie znajdziecie kadrów z modelkami, jedzenia, przesłodzonych krajobrazów, czy ludzi, których życie nie rozpieszczało. Francuz jest mistrzem robienia zdjęć podczas… deszczu! Paryż, Hong Kong, Tokio, Nowy Jork, Wenecja, Chicago, Barcelona, Lizbona, Londyn – to właśnie te metropolie zostały głównymi bohaterami serii „Wet cities„. Fotografowi zależało na ukazaniu surowości, melancholii i innych silnych emocji, a nie zagrożeń spowodowanych złymi warunkami atmosferycznymi. Dlaczego Jacrot wybrał tę tematykę?

W mojej opinii, istnieją dwa sposoby pokazywania świata przez fotografa. Pierwszy to zaprezentowanie jego horroru, drugi – sublimacja. Ja wybrałem ten ostatni. Lubię to, jak deszcz, śnieg i ‚zła pogoda’ budzą we mnie uczucie pewnej romantyczne fikcji, zwłaszcza w dużych miastach. (…) W ten niezwykły świat ucieka większość z nas„, możemy przeczytać na oficjalnej stronie Christopha.