Podczas tegorocznego Fashion Philosophy Week miałam przyjemność poznać i rozmawiać z  Wojtkiem Głowackim, autorem bardzo ciekawego projektu TUBYLEC, o którym już za chwilę.

 

Wojciech Głowacki założyciel marki WELL WELL DESIGN ukończył Architekturę w Łodzi. W Łodzi żyje i projektuje. Odszedł nieco od wyuczonego projektowania w Autokadzie, na rzecz niekomercyjnych projektów recyclingowych.  Jak sam mówi, „Projektowanie komercyjnych wnętrz, to nie dla mnie…industrialny recycling użytkowy to jest to”

Zgodnie ze swoją ideą stworzył projekt  mebli z surowców wtórnych. Nazywa się TUBYLEC.

Tubylec to kanapy, fotele, stoły wykonane z tub, odpadów postprodukcyjnych po tkaninach. Łódź, fabryki, tkaniny, przemysł, odpady …

Projekt tak spójny z autorem, jego ideologią i tym samym prawdziwy, nie udawany, nie na pokaz… przyciąga uwagę wszystkich. Jedni podchodzą do niego z ciekawości jak to jest zrobione inni z zachwytu i chęci posiadania tubylca w domu.

Na moje pytanie jak widzi markę WELL WELL DESIGN za 10 lat odpowiada, że sam się chce zaskoczyć. Liczy na rozpoznawalność stylu, lecz nie wyklucza, że sam tubylec za 5 lat będzie zupełnie innym projektem pełniącym zupełnie inną funkcję.

Swoimi projektami chce pokazać światu, że niskobudżetowe projekty, czyste aranżacje wnętrz mogą wyglądać równie dobrze lub czasem nawet lepiej niż te z ogromnymi nakładami.

Jeżeli mieliście okazję odwiedzić tegoroczną imprezę Fashion Philosophy Week to mogliście również obejrzeć przestrzeń zaprojektowaną przez designera. Czyta forma, płyty  OSB, niebieskie taśmy, prosta i jasna identyfikacja, strefy…. super!

PS> Tubylce już wkrótce w pakamera.pl