Pod koniec października będzie okazja do przywdziania imprezowych, urodzinowych czapeczek! Ponieważ właśnie wtedy warszawski klub Smolna będzie obchodzić swoje, drugie urodziny. Z tej okazji odbędą się trzy specjalne wydarzenia, których gośćmi będą m.in. Kobosil, VRIL live i Cleric.

Przez 24 miesiące działalności warszawski klub Smolna stał się czołowym polskim klubem z muzyką elektroniczną oraz rozpoznawalnym miejscem na mapie całej Europy, co potwierdza m.in. wyróżnienie przez uznaną, międzynarodową redakcję Mixmaga. Do tej pory wystąpiła tam znacząca część światowej czołówki DJ-ów i producentów, wśród których można wymienić chociażby Laurenta Garniera, Tale Of Us, Rødhåda, DJ-a Koze, Damiana Lazarusa, Sama Paganiniego czy Tigę. Z kolei na najbliższy sezon zapowiedziano występy m.in. Brodinskiego, Fatboy Slima czy Johna Digweeda.

2 lata z naszej perspektywy minęły bardzo szybko – być może dlatego, że cały czas poświęcamy mnóstwo pracy i zaangażowania w rozwój tego miejsca. Nie chodzi tu tylko o program muzyczny, choć naturalnie czujemy się docenieni, że nam jako pierwszym od dłuższego czasu udało się zaprosić do Polski Laurenta Garniera, a headlinerzy największych światowych festiwali pojawiają się u nas kilka razy w miesiącu. Znacząco rozszerzyliśmy nasze działania – dziś Smolna to nie tylko klub, ale też miejsce do integracji, odpoczynku i zapoznania się z zupełnie innymi dziedzinami sztuki, niż muzyka elektroniczna. Pojawiają się u nas wystawy, koncerty jazzowe, spotkania z ciekawymi twórcami czy pokazy filmów. Poza podziemną częścią klubową, mamy piękny dziedziniec i cafe-cocktail bar Hideout z najlepszym Aperol Spritz w mieście. Bywają u nas osoby z różnych środowisk, ale wszyscy mogą poczuć się tutaj dobrze i na tym nam najbardziej zależało. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami tworzą to miejsce.” – mówi Marcin Szymanowski, jeden z właścicieli klubu.

Z okazji 2. urodzin warszawski klub Smolna odbędą się aż 3 wydarzenia. Pierwsze z nich to wyjątkowa impreza i swojego rodzaju hołd dla rezydentów klubu, którzy wielokrotnie udowadniali, że umiejętnościami i selekcją nie odstają od zagranicznych headlinerów. Tej nocy zagrają Angelo Mike, Anja Kraft, Deas, Eltron, Sincz, Simon Mattson i Truant.

DEAS – Ultraviolet

Eltron John Boiler Room Cracow DJ Set

Głównymi punktami drugiej urodzinowej nocy będą już występy artystów z zagranicy – i to nie byle jakich, ponieważ reprezentujących czołówkę sceny techno oraz doskonale znanych publiczności Smolnej. Zarówno Kobosil, jak i VRIL występowali już w tym miejscu i obaj artyści zostali świetnie przyjęci przez fanów. Line-up wydarzenia dopełniają: Concept of Thrill, LuLu Malina i Glasse.

Kobosil @ Awakenings Festival 2017: Area X (BE-AT.TV)

Vril Boiler Room Tbilisi Live Set

Ostatnim wydarzeniem z okazji urodzin klubu będzie showcase wytwórni Clergy, podczas którego wystąpią Cleric oraz Kwartz. Obaj artyści to świetni producenci, znani od dawna wielbicielom brzmieniom techno i nie tylko. Wraz z nimi tej nocy zagrają: Violent, Deaf Can Dance i Seb Skalski.

Terminarz 2. urodzin Smolnej:

• 26.10 Residents Night with Angelo Mike, Anja Kraft, Deas, Eltron, Sincz, Simon Mattson, Truant
• 27.10 Kobosil, Vril live
• 31.10 Clergy Showcase – Cleric, Kwartz, Wrong Assessment

Więcej na www.smolna38.com