Pernille Teisbaek to duńska stylistka trendesetterka, a jej książka Dress Scandinavian jest prawdziwą biblią skandynawskiej mody. Poznajcie jej rady dotyczące ubierania się na cebulkę – tej zimy na pewno będzie nam ciepło!

Skandynawowie uwielbiają warstwy i jak nikt potrafią łączyć ze sobą różne materiały i faktury, tworząca niespotykane i piękne kontrasty. Zdaniem Pernille ulubione rzeczy możemy nosić niezależnie od pory roku, musimy je tylko odpowiednio połączyć. Koronkowy top zimą? Jeżeli założysz pod niego prosty golf, uzyskasz ciekawą i ciepłą stylizację na chłodniejsze dni.

Zima w Polsce potrafi dać w kość. Aby ją przetrwać, powinniśmy nauczyć się nosić po skandynawsku – na cebulkę. Pernille podpowiada, że warto zainwestować w dobrej jakości bezszwową bieliznę termiczną i golfy, które możemy nosić pod sukienkami, koszulami czy topami. Dobrym krokiem jest zerwanie ze starymi przyzwyczajeniami i spojrzenie na swoją garderobę nowym, świeżym okiem. Łączenie koronek czy satyn z dzianiną pozwoli nam tworzyć świetne stylizacje z tego, co już mamy w szafie i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Pernille podpowiada, że punktem wyjścia do szukania tego typu połączeń jest przyjrzenie się swojej figurze i wskazanie jej słabych punktów. Kobiety o wąskich biodrach i szerokich ramionach albo sporym biuście powinny unikać obszernych swetrów. Lepiej wybrać obcisłą górę, na przykład ciemny golf. Jeśli masz szerokie biodra lub masywne nogi, łącz koszule z luźnymi swetrami i skórzanymi kurtkami. Słabo zarysowaną talię pięknie podkreśli żakiet sięgający bioder. Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie spódnicy do kolan z szerokimi spodniami – ten trick doda objętości dolnym partiom ciała i pięknie zaokrągli ciało. Grunt to równowaga i harmonia!

Jeśli szukacie idealnej bazy do tworzenia warstwowych stylizacji, zajrzyjcie na stronę Pakamera.pl, gdzie znajdziecie całe mnóstwo pięknych ubrań od polskich projektantów.

źródło: Dress Scandinavia, Pernille Teisbaek, wyd. Otwarte
foto: pakamera.pl, instagram.com/pernilleteisbaek