Chociaż jesteśmy dopiero na początku zimy my już myślimy o gorącym lecie. To wszystko wina znajdującej się na Ibizie willi, która dziś wam pokazujemy. To idealny wakacyjny dom, w którym relaks nabiera całkiem nowego wymiaru!

Biała willa o nazwie „Carmen House” to dzieło hiszpańskiej firmy Carles Faus Arquitectura. Choć ten wakacyjny dom wybudowano w stylu typowym dla tych spotykanych na Ibizie, to mimo wszystko wyróżnia się on swoim designem. Ta niezwykła nieruchomość znajduje się w Denii, historycznym nadmorskim mieście w prowincji Alicante; uważany za jedno z najbardziej bogatych kulturowo i przyciągających wzrok miast w Hiszpanii.

Prostoliniowa forma domu ma białą obudowę i została zaprojektowana tak, aby podążać ścieżką światła przez cały dzień, aby w pełni wykorzystać śródziemnomorskie słońce. Wnętrze rezydencja ma również białe powierzchnie i minimalistyczne wyposażenie z drewnianymi elementami. Zarówno w środku, jak i na zewnątrz pełno kaktusów, a rozsuwane szklane drzwi otwierają się całkowicie na taras, z którego rozciąga się widok na prywatny basen. Architekci potraktowali tu biel jako płótno, które jest idealną bazą. „Biały jest głównym tematem. Takie założenie towarzyszyło nam od początku do końca: biały jako generator i napęd światła.” – mówią twórcy Carmen House. Co Ciekawsze w Hiszpanii wiele domów nazywane jest „Carmen”, ponieważ ten termin oznacza dom rustykalny, który jest zarówno spokojny w stylu, jak i praktycznie.

źródło: www.carlesfaus.com