Kiedy rolety w kasecie będą najlepszym rozwiązaniem do Twojego okna?

Rolety w kasecie to rozwiązanie niemalże uniwersalne sprawdzające się w wielu sytuacjach. Dzięki temu, że dostępne są w wielu kolorach i wzorach, możesz łatwo wybrać taką, która idealnie sprawdzi się w Twoim domu czy mieszkaniu.

Produkty tego rodzaju tworzone są z zachowaniem wysokich standardów. Mają też kilka sprytnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają korzystanie z nich na co dzień. Sprawdź, jaka roleta w kasecie najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

stylowe rolety

Rolety w kasecie – jakie są rodzaje?

Rolety w kasecie dostępne są w kilku wariantach. Jednym z nich są rolety z tkaniny „pełnej”. Są to klasyczne rolety, w których tkanina nawijana jest na drążek umieszczony w kasecie. Taka konstrukcja wpływa znacznie na estetykę całej aranżacji okiennej. Wśród tego rodzaju rolet do wyboru masz te wykonane z tkaniny perłowej, zaciemniającej, żakardowej, w nadrukowane wzory dziecięce oraz nowoczesne.

Druga grupa rolet w kasecie to produkty typu dzień noc. Wykonywane są one z materiału w pasy. Na przemian na tkaninie znajdują się paski transparentne i nieprzeźroczyste. Dostępne są one w dwóch wariantach – z prostokątnymi pasami, a także z pasami w kształcie fal. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności rolet, zajrzyj do artykułu: Rolety w kasecie – funkcjonalność na najwyższym poziomie.

W jakich aranżacjach najlepiej sprawdzą się rolety w kasecie?

Rolety w kasecie marki Karnix znajdują szerokie zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Jeżeli urządzasz jadalnię i chcesz nadać jej elegancji i przytulnego charakteru, wybierz rolety wykonane z jasnej tkaniny żakardowej lub perłowej. Z kolei do salonu możesz wybrać produkty wykonane z tkaniny zaciemniającej. Tego rodzaju rolety sprawdzą się również w sypialniach, gdyż pozwolą na stworzenie sprzyjających wypoczynkowi warunków. Przydają się one szczególnie, gdy mieszkasz blisko ulicy lub innych domów i chcesz się osłonić od zewnętrznych źródeł światła.

W przypadku, gdy aranżujesz wnętrza w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce, możesz postawić na rolety typu dzień noc. Te z prostymi pasami podkreślą elegancję wnętrza, natomiast te z pasami w kształcie fal dodadzą aranżacji nieco ekstrawagancji.

rolety w domu

Jakie rozwiązania do okien dachowych wybrać? Czy rolety w kasecie sprawdzą się w tym przypadku?

Na poddaszu sprawdzą się specjalne rolety przeznaczone do okien dachowych. W tym przypadku również możesz zdecydować się na model z kasetą, w której chowany jest drążek, na jaki nawijana jest tkanina. Pamiętaj jednak, że konstrukcja takiej rolety będzie nieco się różnić od takiej montowanej na klasycznych oknach. Nie ma tutaj przede wszystkim sznurka czy koralików do sterowania. Produkt jest wyposażony bowiem w system samoistnego zawijania rolety. A jeżeli chcesz kontrolować to, ile światła słonecznego wpadnie do wnętrza mieszkania, możesz tkaninę zablokować na jednym z trzech poziomów. Oprócz tego rolety przeznaczone do okien dachowych mają dobre prowadzenie boczne, które minimalizuje efekt „łopotania” tkaniny. Jeżeli chodzi o rodzaje, to są one wykonywane z tkaniny perłowej, zaciemniającej, żakardowej oraz z nadrukowanymi wzorami.