Urządź mieszkanie w stylu vintage!

Styl vintage zarówno w modzie jak i we wnętrzach utrzymuje się już od kilku sezonów. Polscy projektanci i polskie marki doskonale wiedzą jakie trendy królują we wnętrzach dlatego w ich ofercie pojawia się coraz więcej mebli vintage lub stylizowanych na vintage. Bez względu na to czy właśnie urządzasz mieszkanie czy chcesz tylko odświeżyć salon przedstawimy ci kilka mniejszych i tych większych sposobów na odmianę twojego wnętrza.

Zacznij od mebli!

Jeśli meble to wiadomo, że komoda a jeśli komoda to oczywiście fornir! Klasyczna komoda stylizowana na lata 50-60 ubiegłego wieku. Taki mebel to złoto! Bez względu na to czy komoda jest prawdziwym vintage czy jest na niego stylizowana prezentować się będzie pięknie. Niskie i długie komody świetnie sprawdza się jako komody pod telewizor. W klasycznym ułożeniu czyli z dwiema zamykanymi półkami po zewnętrznych stronach oraz otwartym środkiem możemy wykorzystać komodę do przechowywania oraz jako tak zwaną wystawkę. Nie zapomnijmy też o stolikach kawowych. Stolik z legendarnymi cienkimi nóżkami również doda super klimatu zarówno estetycznego jak i praktycznego.

Lustrzane odbicie!

Pamiętacie lustra z mosiężnym wykończeniem? Zazwyczaj miały obłe kształty i nieczęsto kwiatowe zdobienie ta tafli. W latach 60’s zapewne wisiały w każdym korytarzu i coraz częściej wiszą we współczesnych. To element wyposażenia który można wykorzystać zarówno w salonie, garderobie jak i w łazience. Osobiście uwielbiamy kiedy style pomieszczeń się przenikają tworząc estetyczne, eklektyczne wnętrza.

Oświecenie!

Oświetlenie w mieszkaniu zawsze gra pierwsze skrzypce. To ono nadaje klimat i tworzy nastrój. Designerskie lampy potrafią oprócz światła nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Pamiętajmy jednak, że styl vintage to nie tylko PRL ale również design z zagranicy. Wiele mebli i dodatków vintage pochodzi z krajów skandynawskich. Tak jak i dziś tak też pół wieku temu duński design zachwycał cały świat. Minimalistyczne i niepowtarzalne formy to to czego chcemy we wnętrzach.

Dodatki to podstawa!

Każdy tworzy wnętrze na własnych zasadach i we własnym tempie. Czasem jesteśmy w stanie urządzić mieszkanie w kilka tygodni a czasem zajmuje nam to lata. W momencie kiedy nie możesz sobie pozwolić na wielkie zmiany zacznij od tych mniejszych. Pamiętaj, że dodatki mogą zdziałać cuda. Vintage okrągły kwietnik ścienny czy wazon real vintage to dobre rozwiązanie na dobry początek.