„URODZONY 22 lipca” – premiera ONLINE Teatru WARSawy z Teatrem Syrena

Wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem! Zatem w ramach projektu #SpołecznaScenaDebiutów kolejna odsłona wariacji kryminalnej „MORDERACA JEST WŚRÓD NAS” w reżyserii Joanny Drozdy.

Tym razem spektakl z cyklu „Morderca jest wśród nas” będzie miał premierę online.
W ambasadzie radzieckiej trwa raut, a w Warszawie wielkie przygotowania. Na ulicach widać gości, którzy zjeżdżają na V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Ale jedno zabójstwo może zmienić bieg historii. Co zrobią towarzysze z Moskwy, jeśli sprawa się wyda? Czasu jest mało, już jutro najbardziej warszawski dzień – 22 lipca 1955 roku, dzień otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia.
W cyklu „Morderca jest wśród nas” na oczach widzów stwarzamy wariacje kryminalne, tym razem w działającym w teatrze Bistro Syrena. Nastrój buduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Tym razem w naszym spektaklu wystąpią postaci premiera PRL Józefa Cyrankiewicza i jego żony, aktorki Niny Andrycz, a także groźna delegacja z Kremla oraz sporo młodzieży.
Kto okaże się mordercą? Podczas premierowych pokazów spektaklu „Urodzony 22 lipca” oczami widzów będzie kamera, śledząca mrożące krew w żyłach wydarzenia.
Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!

„Urodzony 22 lipca” – „Morderca jest wśród nas”
Reż. Joanna Drozda
11 grudnia, godz. 18.00 – PREMIERA
12 i 13 grudnia, od godz. 10.00


W grudniowej odsłonie cyklu w osoby wcielą się:
Joanna Drozda
Beatrycze Łukaszewska
Izabela Perez
Maciej Dybowski
Piotr Siejka

Spektakl powstaje w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy.

EXAMPLE.PL