Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii

Wystawa zbiorowa trzech młodych artystek, których wspólnym mianownikiem jest linearność. Koncentruje się na pracach młodego, dopiero wchodzącego w artystyczną dorosłość pokolenia.
Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii. Wystawa Teatru WARSawy w Terminalu Kultury. Społeczna Scena Debiutów!

Prace bardzo osobiste, skłaniające do pogłębionej refleksji nad rzeczywistością.

• AGNIESZKA ZAWADZKA
Co mnie ukształtowało?

Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z liniiScreeny z pamięci, czyli wspomnienia mające szczególny wpływ na to kim jesteśmy.
Prace wykonane węglem i uzupełnione przez zdjęcia analogowe, będące naturalną kontynuacją tematu i kolejnym rozdziałem, który zaczyna się w miejscu, gdzie domykamy poprzedni.

• MARTA KRUPA
Przetrawienia

Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii

Zbiór prac powstałych w okresie wielu trudnych przemian, podczas wkroczenia w wielkomiejski zgiełk – w świat pełen bodźców, hałasu, świateł, dźwięku i kolorów. Wszystko w cieniu pandemii i zdystansowania społecznego. Twórczość stała się remedium wobec szarej, post-pandemicznej rzeczywistości. Przetrawione emocje zostały w formie – detalicznej, urozmaiconej, często wielokrotnie przetworzonej… „przetrawionej”.

• ZUZANNA BAŃKOWSKA
Cały świat składa się z linii

Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii
Linearność świata jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Prace odzwierciedlają poszukiwanie jej w elementach życia i sztuki. Powstały dwie prace malarskie bazujące na barwach, które obrazują żywioły natury – ogień oraz wodę i wiatr. Cykl grafik ukazuje przenikanie się świata ludzkiego z innymi materiami. Cykl szkiców z węgla oraz praca „Trzy kolory” odzwierciedlają linearność krajobrazu.

Wystawa powstała w ramach projektu Społecznej Sceny Debiutów, realizowanego przez Teatr WARSawy, będącego unikalną przestrzenią do tworzenia w różnych obszarach sztuk wizualnych oraz szansą dla młodych artystów, aby zaprezentowali swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Każdy debiut stanowi swoistą wizytówkę młodego twórcy wychodzącego spod skrzydeł uczelni artystycznej.
To znakomita sposobność do nieoczekiwanych odkryć!

Co mnie ukształtowało x Przetrawienia x Cały świat składa się z linii
• Wernisaż: 13 grudnia, godz. 19.00
Terminal Kultury
ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
Warszawa

Wystawa: 14 grudnia 2022 – 10 stycznia 2023
poniedziałek – niedziela
Godz. 8.00 – 22.00

WSTĘP WOLNY

Aby być na bieżąco śledź naszą zakładkę ART oraz nasze relacje na Instagramie EXAMPLE.PL!