Tymek, Urbański – „Odrodzenie”

Tymek to jeden z najbardziej nieszablonowych polskich artystów, co zdążył już niejednokrotnie udowodnić. Potwierdzeniem tej tezy były dotychczasowe zapowiedzi jego najnowszego wydawnictwa „Odrodzenie”, które dziś finalnie ma swoją premierę. Wraz z albumem do sieci trafiło wideo do singla „Podążaj”, którego prolog jasno pokazuje, że śmierć nie musi być końcem lecz początkiem czegoś nowego.

„Odrodzenie” to muzyka, to film, to wizja, to opowieść o miłości, władzy, sukcesie, wzlotach i upadkach. To opowieść o śmierci rozumianej jako narodziny. To podróż po wcieleniach i puenta, która stanowi możliwość wejścia w nowy etap rozwoju osobistego. Tak najbardziej obrazowo, ale i trafnie można przedstawić wizję najnowszego wydawnictwa Tymka – artysty, który ma odwagę działać poza schematami i realizować nawet najbardziej ambitne pomysły, jakie później wybrzmiewają w jego twórczości.

Artystyczna wizja w przypadku Tymka jest ściśle powiązana z pomysłami i sposobami promocji jego muzyki. Nie inaczej było w przypadku „Odrodzenia”. Wydawnictwo było zapowiadane trzema EP-kami:„Król życia”, „Romantyk” i „Niespokojna dusza” – każda z nich zilustrowana filmem krótkometrażowym z Tymkiem w roli głównej. W wywiadzie na łamach marcowego numeru Vogue Polska artysta zdradził, że spoiwem między jego trzema EP-kami, które prowadziły do docelowego album „Odrodzenie”, była śmierć stanowiąca most między przedstawionymi wcieleniami.

W kontekście wydawnictwa i jego zawartości muzycznej nie sposób nie wspomnieć o znaczącej roli Wojtka Urbańskiego, który w całości odpowiada za brzmienie albumu. Chemia między artystami na „Odrodzeniu” jest niepodważalna, a umiejętny dobór muzyków sesyjnych do współpracy i ich wpływ na poszczególne kompozycje dodatkowo umacnia poczucie komplementarności albumu. Materiał zawarty na płycie wyszedł też znacząco poza sztywne ramy hip-hopu, pokazując, że Tymek potrafi się odnaleźć w wielu nieszablonowych odsłonach.

Album jest dostępny do odsłuchu na wszystkich najważniejszych platformach streamingowych: https://lnk.to/Odrodzenie

Ponadto płyta jest dostępna do zakupu poprzez sklep internetowy sklepzmuzyka.pl, a także stacjonarnie w salonach Empik

Po więcej muzycznych nowinek zapraszamy do śledzenia naszej zakładki MUZYKA.