Sylwetki prezentowane na wybiegach przez światowe ikony mody często z prezentacji kolekcji pretendującej do sezonowego bestsellera zamieniają się w krawiecką sztukę, na którą jedynie miło się patrzy a niekoniecznie chce nosić.

Nierzadko prezentowane na pokazach projekty okazują się trafiać w gusta mniejszej grupy modowych entuzjastów. Z taką sytuacją mamy do czynienia oglądając realizacje wizji skrajnie abstrakcyjnych jak np. drewniane struktury, w których nie sposób się poruszać. Jednak okazuje się, że te zupełnie przyziemne propzycje również budzą kontrowersje i niepotrzebny niepokój. Tak jest w przypadku przezroczystości, które pokazane po raz pierwszy kilka lat temu okazały się wyzwaniem dla fashionistów. Szybko transparentne ubrania stały się nieodłącznym elementem garderoby wszystkich podążających drogami trendów. W tym sezonie powracają w wielkim stylu, a prognozy projektantów sugerują mocno transparentną jesień i zimę.

Transparentność na tę jesień i nadchodzącą zimę przyjmuje różne formy. Będziemy ją nosić w przeróżnej kolorystyce, w towarzystwie tematyczncyh printów, koronek czy haftowanych kwiatów. Propozycje projektantów nie zamykają się na jedną formę i pokazują, że przezroczystą sukienkę koktajlową możemy zastąpić t-shirtem, czy transparentnym elementem na spódnicy. Jeśli chodzi o dobór elementów garderoby warunek jest jeden i nie należy do wymagających – przezroczystość. Idąc tym tropem przygotowaliśmy dla Was selekcję od projektantów z Pakamery, którzy podtrzymują tempo światowym wybiegom.