90 wystaw, 3 centra festiwalowe, dziesiątki twórców, tysiące miłośników projektowania, wymiana myśli, warsztaty, doświadczenia, wykłady. Obejrzyjcie fotorelację ŁDF w pigułce made by redakcja Example.pl

Mamy za sobą 8. edycję Łódź Design Festival, która odbyła się w dniach 09-19.10.2014 w dwóch dużych centrach festiwalowych – Art_Inkubator oraz w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina. Razem z naszą redakcją Example.pl obeszliśmy prawie 10 000 m² designu i jak co roku nacieszyliśmy zmysły dobrymi przykładami wzornictwa nie tylko o Polskich korzeniach. Pośród 90 dostępnych wystaw, miała też miejsce wystawa przedstawicieli designu z platformy www.pakamera.pl. (https://www.pakamera.pl/design-0-2028.htm) Wśród zaprezentowanych haseł największych postaci projektowania takich jak Charles`a Eames`a, Prady, Tony Hsieh`a znalazły się tam znane wszystkim sentencje: Less is more czy Creativity is intelligence having fun. Wpisały się one świetnie w ogólną, zaskakującą, wyrazistą identyfikację ŁDF, która początkowo wywołała ferment w opiniach, by finalnie stworzyć nową jakość identyfikacji i brandu festiwalowego.

Podczas tegorocznego Łódź Design Festival stworzono też barwną i inspirującą przestrzeń dla dzieci. W przygotowanej przez Pakamera.pl razem z Paradyżem i IKEĄ bawialni dzieciaki mogły obcować z pracami projektantów, którzy od lat tworzą na rodzimym rynku designu.

Jak zwykle duże emocje wywołało oczekiwanie na wyniki Konkursu Make me!. Tym razem nagrodzono projekt Algaemy (http://www.blondandbieber.com/), berlińskiego studia Blond & Bieber, w którym działają Essi Johanna Glomb i Rasa Weber. Niesamowita „machina”, rodzaj analogowej drukarki wykorzystując mikroglony pokrywa tekstylia pięknymi, barwnymi wzorami, które żyją własnym życiem zmieniając natężenie koloru i wrażenia estetyczne. Polskim projektem, który przykuł naszą uwagę był nagrodzony przez Czasopisma Dom & Wnętrze oraz M jak Mieszkanie projekt Patyczaki (http://lodzdesign.com/menu/jan-godlewski-patyczaki/) autorstwa Jana Godlewskiego gdzie uniwersalna konstrukcja daje możliwość tworzenia nieskończonej ilości struktur – ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Podążając za ideą festiwalu Brave New World, bądźmy odważni, twórzmy nowe, i w projektowaniu, i w życiu.