The Fabric of India

Wystawa The Fabric of India kusi niespotykanymi wzorami i kolorami prosto z Indii sprzed 6000 lat. Na podróż po barwnym świecie tkanin zaprasza londyńskie muzeum Victoria&Albert Museum.

V&A zaprezentuje serię wystaw, pokazów, imprez i inicjatyw, które zbadają bogatą i różnorodną kulturę Azji Południowej, zarówno w przeszłości i teraźniejszości. India Festiwal obchodzi 25 rocznicę otwarcia Muzeum Galerii Nehru.

Wnętrze przepełnione spektakularnymi eksponatami z Indii. Tkaniny, historia, wzory, wykonanie i czarujące zdobienia – to wszystko zobaczyć można od 3 października do 10 stycznia w Londynie. Wystawa The Fabric of India przedstawia magię strojów i materiałów z minionych epok. Historia zaczyna się od III wieku i opowiada o pracy i rzemiośle mieszkańców Indii. Piękne, ręcznie wykonane hafty sięgają historii sprzed 6000 lat. Wystawa prezentuje dworski przepych i opowiada o religii i kulturze. Goście mogą liczyć na wspaniałą gamę historycznych strojów, tkanin i ukazania różnorodności na ponad 200 obiektach.

Zobaczcie naszą selekcje Indie Style

źródło: www.vam.ac.uk