Tapety do domu lub biura – jaki rodzaj najlepiej wybrać, żeby nie żałować?

Szczególnie istotne podczas dekorowania domu czy lokalu są ściany i to, co się na nich znajduje. Dawniej tapety stosowano głównie ze względu na relatywnie niski koszt takiego rozwiązania i dużą łatwość samodzielnego montażu. Dzisiaj tapetowane ściany przeżywają drugą młodość, a ilość dostępnych na rynku wzorów, kolorów i rodzajów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ten sposób można wyrazić swój charakter i sprawić, że wnętrze zyska osobowość.

Tapety wczoraj i dziś

Współczesne tapety niewiele mają wspólnego z tymi, które niektórzy mogą pamiętać jeszcze choćby z lat swojego dzieciństwa. Wiele osób nie przepada za takim rodzajem ściennej dekoracji, ponieważ tapety kojarzą im się właśnie z dawnymi tanimi materiałami kiepskiej jakości, które często po kilku latach latach dawały o sobie znać w postaci odklejających się fragmentów, przetarć czy wyblakłych kolorów.

Na szczęście te czasy już dawno minęły i dzisiaj możemy cieszyć się naprawdę różnorodnym wyborem wysokiej jakości tapet do pomieszczeń różnego typu. Tapety oferowane przez Max-Fliz to wysokiej jakości nowoczesne i trwałe wyroby stworzone z myślą o stylowych wnętrzach.

Tapety – trendy 2021

Szeroki wybór tapet na rynku odzwierciedla zarówno trendy panujące w branży wnętrzarskiej, jak i zmiany w sposobie życia współczesnego człowieka. Dawniej tapety miały być przede wszystkim tanim sposobem na przykrycie lub odświeżenie ścian. Dzisiaj konsumenci szukają rozwiązań, które pozwolą im wyrazić ich niepowtarzalny styl i charakter.

Tapety z wzorami geometrycznymi

Ten rodzaj tapet to nieśmiertelna i wręcz ponadczasowa klasyka, która jest bardzo uniwersalna i dzięki temu ma ogromne grono zwolenników. Wybierz tapety ze wzorami geometrycznymi, jeśli lubisz zabawę z formą i potrafisz docenić różnorodność kształtów. Stonowane i symetryczne wzory pasują do uporządkowanych i przemyślanych wnętrz. W tej kategorii można jednak znaleźć również asymetryczne rozwiązania, które pozwolą wprowadzić do wnętrza odrobinę twórczego chaosu.

Tapety z motywami roślinnymi

Poszukujesz tapet do sypialni czy pokoju dziennego, które będą się komponować z kolekcją roślin w doniczkach? Postaw na nowoczesne tapety z motywami roślinnymi! Możesz przebierać w tapetach z motywami kwiatowymi i wieloma odcieniami uspokajającej zieleni. Jeśli zależy Ci na zbudowaniu wrażenia prawdziwej ‘miejskiej dżungli’, szukaj motywów opartych o realistyczne grafiki, które będą przedstawiać prawdziwe rośliny i kwiaty czy nawet całe lasy. Jeśli natomiast masz artystyczną duszę, która czasami potrzebuje odrobiny kreatywnej inspiracji – zwróć uwagę na tapety z bardziej baśniowymi i bajkowymi grafikami.

Tapety ze zdjęciami i grafikami

Bardzo popularne są również tapety, które wyglądają, jakby były zrobione z wielu różnych zdjęć, albo z modnymi grafikami. Często takie tapety są nazywane nawet ‘fototapetami’. Takie rozwiązanie najlepiej wygląda na pojedynczych ścianach na przykład w kuchni, czy salonie. W ten sposób można ‘przełamać’ wygląd całego wnętrza, a tapeta z grafiką dobrze skupia na sobie uwagę, dzięki czemu można łatwiej ukryć mankamenty wnętrza czy niewielki rozmiar pomieszczenia.