Swineralis to 27-letni elegant nihilista. Jego życie to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty, jak i opowieści snute niskim głosem podczas koncertów. Dzisiaj ma swoją premierę debiutancki album Swiernalisa Drauma oraz nowy teledysk do piosenki Dzikie palmy.

Tworzy zupełnie sam – zarówno muzykę, jak i przejmujące teksty, które opisują różne etapy jego życia – kłótnie z kobietami, nocne przygody, stanowiące tło dla barwnego opisu społeczeństwa. Od czasów szkolnych nie przepada za pracą w grupie, dlatego gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, choć w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Muzycznie można by przypisać Swiernalisa do kilku gatunków, ponieważ wymyka on się wszelkim kategoryzacjom. Stworzone przez niego aranżacje, zawierające ogromne pokłady nostalgii, uległy transformacji w ciemnym studiu nagraniowym, ukrytym w pewnej z łódzkich piwnic za pomocą Pawła Cieślaka.

Jego debiutancka płyta zawiera dziesięć bardzo klimatycznych kompozycji, w tym singiel Sierść i drugi – Dzikie palmy, który opowiada historię niezwykłej, toksycznej fascynacji dwojga ludzi.  Na płycie pojawia się Zabrocki, który nagrał niepokojącą partię saksofonu w smutnej balladzie Chłopiec z papierosem, a także Artur Chołoniewski z zespołu Terrific Sunday, który dodał rytmiczności  w utworze  Wściekłość i wrzask.