1. Co tworzysz?

Tworzę biżuterię srebrną ale wybrałam sobie dość pracochłonną technikę wire-wrapping. Daje ona wiele możliwości, tak na prawdę ogranicza mnie tylko moja własna wyobraźnia. Jak na razie sama nie wiem gdzie są jej granice. Technika wire-wrapping wymaga ogromnej precyzji i cierpliwości. Tutaj nie można się spieszyć bo piękne rzeczy powstają powoli.

sunflower

2. Jak to się zaczęło? Od kiedy projektujesz?

Zaczęło się zwyczajnie od szklanych koralików i posrebrzanych elementów. Przez 5 lat jednak wiele się zmieniło w pojmowaniu przez ludzi biżuterii hand-made jak i w postrzeganiu przeze mnie tego co robię. Szklane koraliki już dawno porzuciłam na rzecz kamieni a takie „cuda” o wiele lepiej prezentują się już w srebrnej oprawie.

baner

3. Dla kogo tworzysz?

Z tego względu, że jest to biżuteria to oczywiście tworzę dla kobiet. Nie mam jednak ściśle określonej grupy docelowej, chcę żeby moja twórczość docierała do różnych kobiet, bez ograniczeń wiekowych czy stylu życia. Tworze kolorowe i bogate formy ale również klasyczne i eleganckie.

4. Nad czym teraz pracujesz?

Cały czas chce się rozwijać. Mimo tego iż jestem samoukiem i nie skończyłam żadnej szkoły jubilerskiej fascynują mnie tradycyjne „jubilerskie” metody tworzenia biżuterii. Ostatnio staram się łączyć wire-wrapping z tradycyjnymi metodami oprawiania kamieni. Może niedługo powstaną bardziej rozbudowane projekty.

d25b31f8eca51e5b906b23793d23e4327723f818

5. Czy przynosi Ci radość to, co robisz?

Gdyby tak nie było nie robiłabym tego wszystkiego. Biżuteria jest moją pasją ale również pracą, jak w każdej pracy bywają gorsze dni ale przynajmniej na szefa nie mogę narzekać;) A tak zupełnie na poważnie – nie ma większej frajdy jak tworzenie czegoś z niczego. Mam do dyspozycji kawałki drutu a po kilku godzinach powstaje unikatowa biżuteria.

6. Co wyróżnia Twoje prace?

Chciałabym powiedzieć, że wszystko ale to  byłoby próżne z mojej strony. Moje klientki musiałby odpowiedzieć na to pytanie. Mam nadzieję, że przez te kilka lat wyrobiłam swój indywidualny styl, który wyróżnia moje prace spośród innych.