W dobie internetu i czasach, gdy uczniowie szkół podstawowych mają smartfony Izabela Urbaniak przypomina nam, że dzieci mogą się równie dobrze bawić bez elektronicznych gadżetów. Zobacz nostalgiczną sesję zdjęciową „Summertime”.

Pamiętacie wakacje na wsi pełne dziecięcych przygód? Nieskrępowani regułami wielkiego miasta mogliśmy robić to co chcemy. Budować domki na drzewach, grać z przyjaciółmi w podchody i chowanego. O tych wydarzeniach przypomina nam polska fotografka Izabela Urbaniak dzięki serii zdjęć zatytułowanej po prostu „Summertime„.

Urbaniak od 2012 roku tworzy biało-czarne fotografie z dziećmi biegającymi po lasach, łowiącymi ryby, czy odpoczywającymi na stogu siana. Bohaterami kadrów są dwaj synowie Polki oraz ich kuzyni i koledzy. Ujęcia inspirowane wakacjami spędzanymi u babci na wsi, ukazują sielankę i przywołującą wspomnienia z dzieciństwa każdego z nas.

Te zdjęcia pokazują spędzanie lata bez komputera, czy telewizora. Jedynie idylliczną naturę oraz bawiące się dzieci.”, wyjaśnia artystka.