INTERCITY – wystawa fotografii w WARMUT

Jeśli fascynują Cię miasta, zarówno wielkie metropolie, jak i malownicze kurorty to mamy coś dla Ciebie! W warszawskim klubie WARMUT odbędzie się wystawa INTERCITY, podczas której będzie można oglądać pracę pięciu utalentowanych fotografów młodego pokolenia, którzy interpretują temat „miasto” na swój sposób!

Aleksander Małachowski
1 / 3

Miasto fascynuje nas od zawsze. Zapachy, kolory, architektura, dźwięki. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z metropolią czy malowniczym nadmorskim kurortem zawsze potrafimy znaleźć coś charakterystycznego dla miejsca. Postanowiliśmy zebrać prace pięciu utalentowanych fotografów młodego pokolenia, aby lepiej zrozumieć procesy związane z urbanizacją. Zapraszamy na spacer po azjatyckich betonowych dżunglach, zakorkowanych ulicach Nowego Jorku czy z pozoru znudzonych europejskich stolicach, gdzie bohaterowie naszej wystawy odkrywają niedostępne na pierwszy rzut oka kadry. Pięciu fotografów, pięć zupełnie innych spojrzeń na miasto, które łączy absolutna fascynacja miejskim stylem. Aby uchwycić ten idealny moment i kadr są w stanie przejechać pół świata czy wspiąć się na dach najwyższych wieżowców. Perfekcjoniści jeśli chodzi o kadry, na ich zdjęciach wszystko jest skrupulatnie przemyślane. Nie uznają nudy, wymykają się tradycyjnemu spojrzeniu na miasto. To artyści, których zdjęcia z pewnością znacie z Instagrama, okładek płyt czy kampanii dla największych marek modowych, a wyświetlenia ich zdjęć idą w setki tysięcy:

▸ Piotr Bratosiewicz
▸ Jan Dmitri
▸ Wojtek Koziara
▸ Aleksander Małachowski (Hashtagalek)
▸ Piotr Nowak

Wejście: free
Start wernisażu: 19:00, 15.02.2020
II piętro nad WARMUTem
ul. Marszałkowska 45/49
00-648 Warszawa

ARTYŚCI

Piotr Bratosiewicz: https://www.instagram.com/bratosiewicz/
Podróżnik i fotograf. Autor projektu Collecting Stamps, którego celem jest odwiedzenie wszystkich 193 państw świata. Wiecznie w drodze – w ciągu ostatnich trzech lat, odwiedził ponad 100 krajów. W poszukiwaniu ujęć i siebie, przebył między innymi setki tysięcy kilometrów po Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Jednym z głównych elementów każdego jego wyjazdu jest bez wątpienia fotografia. To ona często determinuje przebieg i plan trasy, gdziekolwiek by się nie wybierał. Szukanie miejsc pod zdjęcia, zarówno tych znanych i oczywistych, jak i tych zupełnie nieodkrytych, jest jego pasją.

Jan Dmitri: https://www.instagram.com/dmitri/
Człowiek wielu płaszczyzn. Opisanie go jako człowieka jak i jego twórczości nie jest czymś, co można zawrzeć w jednym zdaniu. Dmitri jest osobą, która płynie swoim tempem i zawsze w innym kierunku, niż ktokolwiek by się spodziewał. Jego szaleństwo przeplata się z pewnością tego, co chce osiągnąć. Nie skupia się na jednym zadaniu. On sam jest zadaniem, które cały czas powiększa swój obszar. Przedstawia wszystko to, co się zaczyna oraz to, co się kończy. Jest indywidualistą, nie lubi wpisywać się w ramy, które by go kategoryzowały. Latami nieustannej pracy stworzył swoje miejsce, w którym nie ma ograniczeń, nie ma zwykłego, klasycznego myślenia, nie ma stereotypów, nie ma powtarzalności. Jest tylko on i jego wyobraźnia, która zawsze jest otwarta na wszystko. Nie znosi zamykania się w komfortowych i dobrze znanych sferach. Cały czas powiększa pola swojej twórczości podejmując się wyzwań, które jeszcze bardziej napędzają go do działania. W całym jego spontanicznym i wyjątkowym podejściu jest również perfekcjonistą. Zawsze znajdzie elementy w zdjęciach, które chce poprawić. Nigdy nie jest zadowolony w 100% z efektów swojej pracy co jest często spotykane wśród wybitnych artystów. Sam pełni rolę producenta, organizatora, stylisty, montażysty, oświetleniowca. Widząc zatem jego prace możecie mieć świadomość, że stoi za wszystkim, co widzicie na danym zdjęciu. Jan Dmitri to odzwierciedlenie wolności w fotografii. Swobody działania i swobody umysłu. Stanu, który w pełni przyjmuje to, co niewidoczne gołym okiem dając się temu ponieść.

Wojtek Koziara: https://www.instagram.com/wojtekkoziara/
Fotograf, Absolwent Sopockiej Szkoły Fotografii WFH. Realizował teledyski i zarządzał takimi projektami jak np „Zapytaj Trenera”. Pracował zarówno jako fotograf jak i operator kamery. Rozgłos przyniosły mu znakomite i charakterystyczne visuale do płyty „Egzotyka” Quebonafide. Wspólnie z „wesołą ekipą” zwiedził ponad 60 krajów, gdzie miał okazję łapać w kadr najbardziej egzotyczne zakątki globu. Od około trzech lat prowadzi własną działalność jako freelancer, współpracując z najważniejszymi osobami ze świata sztuki i muzyki. Odpowiedzialny jest za sporą liczbę okładek polskich albumów muzycznych.

Aleksander Małachowski: https://www.instagram.com/hashtagalek/
Fotograf architektury urodzony i wychowany w Warszawie. W 2019 roku obronił tytuł magistra sztuki na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w PJATK. Jego pasja narodziła się z ciągłej chęci odkrywania nowych perspektyw oraz przywiązywania uwagi do detali. Poszukuje połączenia pomiędzy fotografią a otaczającym go, uporządkowanym, światem. Obserwując rzeczywistość koncentruje się na geometrii, symetrii oraz minimalizmie. Jego fotografie znalazły się na łamach takich czasopism jak K MAG, Warsaw Insider, WhiteMAD, EyeEm czy też Varsovie Magazine oraz były wielokrotnie wyróżniane przez magazyny na portalu społecznościowym Instagram. Na swoim koncie ma wystawę ATYPICAL o zasięgu międzynarodowym, współorganizowaną z Fundacją Artystycznej Podróży ERGO Hestia. Ukazywała jego nietypowe spojrzenie na Warszawę i odbiła się szerokim echem w mediach. Ponadto w swoim dorobku ma także wystawę dyplomową OVERWHELMED, która ukazywała przygnębiające oblicze otaczającej architektury.
Ponadto stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2018/2019. Honorowy członek jury międzynarodowego konkursu Discover Europe organizowanego przez Erasmus Student Network. Prelegent na takich wydarzeniach jak Social Media Czwartki, Środa Dzień Bloga, Discover Yourself na SGH czy Fotowtorek w Kawiarni #TAG. Ambasador Polski w międzynarodowym projekcie “PROJECT 195 By #theforgottensolution” organizowanym przez międzynarodową organizację pozarządową Nature4Climate na rzecz ochrony środowiska. W swoim dorobku ma zrealizowane fotograficzne projekty dla takich marek, jak: Samsung, Canon, ERGO Hestia, Mastercard, Peugeot i Microsoft. Prowadzi największy portal na Instagramie o Warszawie @NowaWarszawa.

Piotr Nowak: https://www.instagram.com/nowciax/
W internecie porusza się pod pseudonimem „nowciax”. Na co dzień kolekcjoner obuwia sportowego i pasjonat fotografii zamiłowanie, do której odziedziczył po swoim Tacie. Swój pierwszy aparat kupił dopiero na studiach – zaledwie trzy lata temu, a od tego czasu zdążył współpracować już z takimi markami jak Adidas, Puma czy New Balance. Autor okładek singli takich artystów jak: Jan rapowanie, White2115 czy Kubi Producent, które znaleźć można zarówno na platformach Spotify i Youtube. Nowciax nie ogranicza się jednak tylko do fotografii komercyjnej. Czuje się swobodnie zarówno w fotografii streetowej jak i portretowej. Jego uwagę przykuwają ludzie i otaczający go świat. Uważa, że portrety powinny przedstawiać duszę człowieka, a nie sztuczne uśmiechy. Jak sam mówi, aparat jest przedłużeniem jego ręki, a jego prace odzwierciedleniem jego wybujałej wyobraźni.