Funkcjonalne meble mogą być stylowe i zajmować niewiele miejsca. Dowodem na to są minimalistyczne krzesła o nazwie „Sleed” projektu Centimeter Studio z Seulu.

Krzesło. Cztery nogi, oparcie i siedzisko (czasem występują również podłokietniki). Prosty mebel, nieodłączna część każdego domu, czy biura. Przedmiot, który z reguły wygląda tak samo. Oczywiście możemy wybrać tworzywo z jakiego będzie zrobiony, kolor i materiał obicia. Dodatkową opcją jest możliwość jego składania, tylko co zrobić, gdy nie mamy wiele miejsca, a potrzebujemy zgromadzić kilka krzeseł?

Na pomoc przyjdzie Centimeter Studio. Studio projektowe z Seulu stworzyło produkty, które można połączyć w jedno. Pierwsza myśl?Kojarzy nam się to trochę z wózkami z supermarketu przytwierdzonymi do siebie łańcuszkami. Pomiędzy każdym krzesłem Sleed jest 50 mm przerwa, dzięki czemu zajmują naprawdę niewiele przestrzeni, chyba że chcesz zestawić 50 sztuk. Duże wrażenie robi również bardzo nowoczesna linia krzeseł inspirowana sankami (ang. sleed). Nie wiemy, czy da się nimi zjeżdżać po śniegu, ale ich kolejnym atutem jest wygląd. Pasują do każdego typu wnętrza, zarówno do lokalu usługowego, jak i domu. W wersji standardowej występują w bieli, ale twórcy dają nam pole do popisu – podobno można wybrać każdy kolor z wzornika Pantone!