Stylowe mieszkanie z 1936 roku na Starej Ochocie

Stare kamienice potrafią być bardzo urokliwe. Niestety ich wnętrza często stanowią sporę wyzwanie dla architektów. Stylowe mieszkanie na Starej Ochocie, również należało do takich, jego metamorfozą zajęło się Studio Loft Kolasiński. Efekt końcowy zwala z nóg!

To stylowe wnętrze powstało w kamienicy z 1936 roku na Warszawskiej Starej Ochocie w dzielnicy Starej Ochocie. Projekt stworzony i zrealizowany przez Loft Kolasiński obejmował kompleksową renowację i przebudowę mieszkania o powierzchni 122 metrów kwadratowych. Głównym celem prac dotyczących przebudowy było stworzenie dużej otwartej przestrzeni dziennej połączonej z kuchnią i dwóch łazienek. By to zrobić, konieczna była likwidacja wielu ścian i całkowicie nowa organizacja całej mieszkalnej przestrzeni.

Efektem przebudowy są dwie nowe sypialnie, dwie łazienki i duży salon z częścią jadalnianą, która w bardzo zgrabny sposób została połączona z kuchnią. Zarówno właścicielom mieszkania, jak i projektantom z Loft Kolasiński zależało na zachowaniu historycznych elementów architektury wnętrza, takich jak: wykończenie ścian i sufitów oraz stolarka wewnętrzna i parkiet, które poddane zostały renowacji.

Uzupełnieniem, i tym samym doskonałym wykończeniem mieszkania są klasyczne meble, lampy i akcesoria.  Wśród nich zlalazły się projekty sygnowane takimi nazwiskami jak: Jean Prouve, Charles and Ray Eames, Edmund Homa, Apolinary Gałecki, Friso Kramer, Antonio Citterio, Eero Sarrinen, Vipp. Nie zabrakło również mebli projektu Loft Kolasiński. Architekci stworzyli komody, piękną i funkcjonalną biblioteczkę, łóżko, lustra, wygodna ławeczkę, mobilną wyspę kuchenną oraz meble do kuchni i łazienki, nie pomijając nawet kabiny prysznicowej! Na uwagę zasługują również grafiki Stanisława Dawskiego oraz zdjęcia Erwina Olafa, które idealnie podkreślają to stylowe mieszkanie.

Zdjęcia: Joel Hauck