ŚRODA Z MY NAME IS NEW | SIEDEM NOWYCH UTWORÓW DOŁĄCZA DO PROJEKTU

Już niebawem projekt My Name Is New będzie świętował dwa lata swojego istnienia. Czas ten pozwolił odkryć koordynatorom inicjatywy, a następnie słuchaczom wiele świeżych brzmień i stojących za nimi utalentowanych artystów. Łącznie przeszło 150 utworów, rozstrzelonych stylistycznie i gatunkowo. Dziś, w ramach cyklicznych środowych premier, do MNIN dołączyło kolejnych siedem piosenek. Trzy z nich pochodzą od debiutujących w projekcie: trio Koniec Lata, duetu TYPY i producenta Valky, z kolei kolejne cztery są dziełem kojarzonych już z MNIN zespołów: Anotherland, MONS, Polish Breakfast oraz sedguy.

Zacznijmy od debiutantów i najliczniejszego w tym gronie zespołu Koniec Lata. Franek, Maciej i Szymon to trójka przyjaciół, którzy po nocach realizują karkołomne koncepty na kolejne numery, w jakich znacznie częściej pozwalają sobie na swobodę wyrazu, niż na przekalkulowane patenty. Muzyka, teksty, wizualizacje – wszystko tworzą sami i niezależnie od formy, którą przyjmują, każdy z nich ma równomierny udział w procesie twórczym.  Ich dziewiczym singlem w MNIN jest utwór „Hycel”, w którym w bardzo oryginalny sposób opowiadają o dialogu pomiędzy psem i tytułowym hyclem, oraz towarzyszącym tej rozmowie dylematom moralnym.

Kolejne nowe twarze to duet TYPY, jaki tworzą Andrzej Jaworski oraz Tomasz Pacak. Dzieląc wspólne zainteresowania wobec dźwięków nieoczywistych, chłopaki postanowili stworzyć owoc, kosmicznej mieszanki swoich inspiracji. Gatunki, które są bliskie to house, soul, rap, EDM oraz jazz i echa wszystkich tych brzmień można usłyszeć w singlu „Zostań”.

Ostatnim z mnin-owych nowicjuszy jest Valky, czyli projekt muzyczny krakowskiego producenta Tomasza Kuźniara. Tomek przygodę z muzyką rozpoczął od gry na gitarze, której brzmienie uzupełnił potem nowatorską elektroniką. Pierwszym oficjalnym wydawnictwem w jego dorobku była wydana w 2019 roku i złożona z pięciu kompozycji EP-ka “In Asylum”. To właśnie na niej mogliśmy usłyszeć wyrazisty styl, jaki cechuje muzykę Valky’ego. Jego kontynuację znajdziemy w singlu „Frozen dust”, który ukazał się dziś w MNIN, i na którym słychać młodą wokalistkę o pseudonimie Zohan.

Obok debiutantów swoje kolejne utwory w MNIN prezentują artyści, którzy w przeszłości pokazali się z bardzo dobrej strony w projekcie. Pierwszym z nich jest piosenka „Wszystko jedno” autorstwa warszawskiego bandu Anotherland. Sami o sobie mówią, że na przestrzeni lat przeszli muzyczną metamorfozę i z zespołu grającego klasycznego rocka stali się kumpelskim kolektywem, który proponuje słuchaczowi gitarowo-syntezatorowe melodie połączone z tanecznymi rytmami. Wszystkie te elementy słyszeliśmy już w utworze „Metamorfoza”, dziś czas poznać singiel i teledysk do „Wszystko jedno”.

Zespołem, który podobnie jak Anotherland, dał się w tym roku poznać z bardzo dobrej strony, jest MONS. O tym czteroosobowym składzie można w skrócie napisać, że reprezentują brzmienie miasta. Można tu usłyszeć wielkomiejski pęd, zatłoczone ulice, metro przedzierające się przez kolejne dzielnice i klimat słonecznego, nadwiślańskiego poranka. „Jeden raz” to ich trzeci (po „Od nowa” i „Jestem”) singiel opublikowany w MNIN. Do utworu powstał także teledysk, który można zobaczyć na youtubowym kanale KayaxTV.

Po ponadrocznej przerwie nowy singiel w projekcie udostępniają Polish Breakfast. Polish Breakfast to działający od 2018 roku polski zespół założony przez grającego na gitarze Hugo i śpiewającą Agatę. Występują w 3-osobowym składzie z pianistą Tymonem. Pochodzą z Trójmiasta, grają muzykę inspirowaną sentymentem i melancholią wypełniającą młodzieńcze lata. Skutkiem ich (nie tylko) muzycznego połączenia są piosenki. Najnowszą z nich jest premierowa „Zuta”.

Dzisiejsze premiery zamyka piosenka „Nowy Jork”, której autorem jest kryjący się za pseudonimem sedguy – Piotr Kazimierczak. Piotrek to kolejny bardzo aktywy artysta w projekcie, dla którego wspomniany „Nowy Jork” jest już czwartym singlem udostępnionym pod szyldem My Name Is New. Warto w tym miejscu przypomnieć, że sedguy to jednoosobowy projekt muzyczny, który powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w zespołach. I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa.
Mamy nadzieję, że dzisiejsze premiery w projekcie My Name Is New znajdą kolejnych fanów i słuchaczy, a także po raz kolejny potwierdzą, że na rodzimym gruncie jest masa ciekawych artystów, którym już teraz warto poświęcić więcej uwagi i zainteresowania. Wszystkie wyżej wspomniane utwory są dostępne do odsłuchu na najpopularniejszych platformach streamingowych oraz platformie YouTube.

O projekcie:
My Name Is New to projekt wspierający i promujący artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.

Partnerami medialnymi premier singlowych w My Name Is New są: All About Music, Magazyn Example, Muno, Muzykoholicy, Radio Kampus, Rytmy oraz aplikacja Tango.

Playlista My Name Is New dostępna na streamach:
kayax.lnk.to/mynameisnew (http://kayax.lnk.to/mynameisnew)

Więcej informacji o projekcie i artystach:
www.mynameisnew.pl (http://www.mynameisnew.pl)