Historia nie musi być nudna! Przedmiot, który spędza sen z powiek niejednemu uczniowi może zainteresować. Wszystko zależy od formy przekazu treści. Zobacz serię zdjęć „Soldiers’ Inventories” Thoma Atkinsona.

Lekcje historii potrafią być nudne… Ciągłe wkuwanie dat, konflikty zbrojne wywołane przez nadambitnych przywódców i kłótnie o wpływy. To może uśpić nawet największych entuzjastów tematu.  Na pomoc przyjdą ciekawe wystawy, filmy dokumentalne oraz projekty fotograficzne. Autorem jednego z nich jest Thom Atkinson.

Seria zdjęć zatytułowana „Soldiers’ Inventories” to zbiór strojów i ekwipunku żołnierzy walczących w latach 1066 – 2014. I tak mamy ujęcie przedmiotów należących m.in. do: wojownika z bitwy pod Hastings, rycerza na wyprawie krzyżowej, a dokładnie z oblężenia Jerozolimy (1244 rok), łucznika z bitwy pod Azincourt (wojna stuletnia, 1415 rok), rycerza z bitwy pod Bosworth (wojna Dwóch Róż, 1485, rok), kawalerzysty z Tilbury (1588 rok), muszkietera z bitwy pod Naseby (1645 rok), żołnierza z bitwy pod Waterloo (1815 rok), sierżanta z bitwy nad Sommą (największa bitwa I wojny światowej, 1916 rok), kaprala z  brygady spadochronowej (1944 rok), komandosa z wojny o Falklandy (1982 rok), a także sapera z operacji w prowincji Helmand (Afganistan, 2014 rok).

Kadry zachwycają ilością detali!