Poznaliśmy listę artystów, których występy można będzie usłyszeć w murach warszawskiego klubu Smolna podczas wszystkich kwietniowych imprez. Wśród ogłoszonych wykonawców znaleźli się m.in. Hercules & Love Affair czy Denis Sulta.

Klub Smolna przyzwyczaił już swoich fanów, że w comiesięcznym programie wydarzeń nie zabraknie występów godnych uwagi artystów zarówno dla wielbicieli brzmień house, jak i miłośników mocniejszych odmian elektroniki. Już w pierwszy weekend kwietnia wystąpi tam duet Woo York, związany chociażby z takimi wytwórniami, jak Dystopian, Afterlife, Life & Death i Soma. Ich wizja łączy różne podejścia i wpływy – zarówno elementy awangardy, jak i dźwięki zakorzenione w klasycznej elektronice. Do korzeni elektroniki w postaci radosnych brzmień house i elementów disco śmiało nawiązuje z kolei grupa Hercules & Love Affair. Zespół ma na koncie takie hity, jak „Blind”, „Do You Feel The Same?” czy „Time Will”, które podczas ich występów na żywo nabierają dodatkowej parkietowej mocy.

Woo York – Poseidon

Hercules & Love Affair – „Do You Feel The Same?”

12 kwietnia na Smolnej wystąpi Gary Beck – szkocki producent, znany szczególnie fanom brzmień techno, a przyczyniły się do tego m.in. wydane przez niego produkcje, takie jak „Before The Crash”, „Strange Fruit” czy „Video Siren”. Po wielu wydawnictwach w katalogach m.in. Drumcode i Cocoon, Gary postanowił skoncentrować się na działaniu własnej wytwórni o nazwie BEK Audio. Bohaterami drugiego wydarzenia tego weekendu będą rezydenci klubu, doskonale znani na międzynarodowej scenie. Catz 'n Dogz, bo o nich mowa, już od 2003 podbijają kluby i festiwale na całym świecie. Popularność zawdzięczają m.in. trzem świetnie przyjętym albumom, remixom dla takich artystów, jak Disclosure, Kings Of Leon, Claptone czy Róisín Murphy, a także takim hitom, jak „Drop It” czy „They Frontin’. Do warszawy przyjadą kilkanaście dni po premierze ich najnowszego krążka pt. „Friendship”.

Gary Beck – Before The Crash

Catz ’n Dogz – New Love

W wielkanocny weekend odbędzie się tylko jedno wydarzenie, ale energia bijąca od jego bohatera powinna wystarczyć na długo. Denis Sulta to bowiem jeden z tych DJ-ów, który potrafi rozgrzać każdy parkiet. Artysta wywodzi się z lokalnej sceny w szkockim Glasgow, a po wydawniczym debiucie udało mu się nawiązać współpracę z cenioną wytwórnią Numbers. Muzykę Denisa wspierają takie postacie, jak Jackmaster, Skream i Four Tet, a w jego harmonogramie tegorocznych występów, poza Warszawą, są m.in. festiwale Melt! i Primavera.

Denis Sulta Boiler Room x AVA Festival DJ Set

Tanecznych wrażeń nie zabraknie także w ostatni weekend kwietnia. Wtedy czeka nas występ La Fleur, która postanowiła poświęcić zawód farmaceutki na rzecz kariery muzycznej, co w rezultacie okazało się być świetną decyzją. Produkcje artystki (remiksowane m.in. przez Carla Craiga czy Kenny’ego Larkina) trafiały do katalogów takich wytwórni, jak Truesoul, Last Night On Earth i Watergate Records. Program kwietniowych wydarzeń zamknie impreza z udziałem WhoMadeWho, projektu łączącego stylistyki muzyki elektronicznej, indie i popu. Grupa słynie z takich hitów, jak Keep Me In My Plane”, „Inside World” czy „Heads Above” – ostatni z wymienionych kawałków był zresztą remiksowany przez Maceo Plexa i trafił do playlist wielu popularnych artystów. W Warszawie, WhoMadeWho zagrają DJ set.

La Fleur @ L’Aérosol for Cercle

WhoMadeWho – Ember

Pełny terminarz kwietniowych wydarzeń:

05.04 Woo York live
06.04 Hercules & Love Affair
12.04 Gary Beck
13.04 Catz 'n Dogz
19.04 Denis Sulta
26.04 La Fleur
27.04 WhoMadeWho DJ SET

Więcej na www.smolna38.com i www.facebook.com/smolna38