Ślub 2019 :: 10 trendów w branży ślubnej

Jeśli w tym roku zostaniesz Panną Młodą, z pewnością zaczęłaś się żywo interesować wszystkim, co związane ze ślubem i weselem. Ten najważniejszy dzień powinien być zorganizowany tak, byś zapamiętała go na długo, warto więc zadbać o szczegóły i śledzić trendy. Zaczerpnij inspiracji, by zorganizować ślub swoich marzeń.

Przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą? Chcecie, by wszystko było perfekcyjnie urządzone, zgodnie z najnowszymi trendami? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy 10 najważniejszych.

1. Dekoracje DIY – ręcznie przygotowane ozdoby sali weselnej cieszą się ogromnym powodzeniem. Przyczyn jest kilka. Są oryginalne i wyjątkowe, robicie je bowiem według własnego pomysłu i upodobań. Dodatkowo wkładacie w nie swój czas i serce, a przy tym możecie sporo zaoszczędzić. Pomyślcie o tym, by samodzielnie wykonać zaproszenia, ozdobić stoły i krzesła, stworzyć wspaniałe bukiety, albo wyjątkową księgę gości.

2. Sala w eleganckim stylu – w dużych miastach coraz większym powodzeniem cieszą się imprezy w stylu glamour, niezwykle eleganckie i z klasą.

3. Złoto i brokat – w związku z tym, że stawiamy na styl glamour, królować będzie w tym roku kolor złoty przeplatany bielą, czernią lub pastelami. Nie pogardzimy też brokatem, ani innymi błyskotkami.

4. Pióra – posłużą one do dekoracji stołów i sali. Z powodzeniem mogą również stanowić element ozdobny bukietu, strojów państwa młodych, fryzury pani młodej, biżuterii a nawet zaproszeń ślubnych.

5. Intensywne kolory – powoli odchodzimy od wszechobecnej w czasie uroczystości i przyjęcia bieli. Odważnie wkraczają w ten wyjątkowy dzień intensywne, soczyste kolory: fuksja, pomarańcz, czerwień, granat. Zdobią one kwiaty, stoły, a nawet suknię ślubną.

6. Oryginalne sesje fotograficzne – jak pokazuje zestawienie ofert fotografii ślubnej w Warszawie, profesjonaliści coraz częściej odchodzą od tradycyjnych, prostych zdjęć ślubnych na rzecz ciekawej stylistyki, zastosowania nowoczesnych technologii, czy gry światłem i kolorem. Oryginalne pomysły na sesje dają ogromne pole do popisu, pozwalając młodym wyrazić siebie i swój związek.

7. Dekoracje świetlne – oświetlenie sali z wykorzystaniem ciekawych kolorów, iluminacji, napisów ze światła, to fantastyczny sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu. Odpowiednio dobrane światło działa na zmysły człowieka, a także na jego podświadomość. Dzięki niemu możemy poprawić nastrój swoich gości, zachęcić ich do zabawy, czy pozwolić na szybki relaks i regenerację sił przed kolejną dawką dobrej zabawy. Usługodawcy prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu zyskują coraz większą popularność.

8. Harfa i pianino – obecnie bardzo często na początku wesela pojawiają się harfiści i pianiści. Ich muzyka ma na celu wyciszenie emocji związanych z uroczystością i długimi przygotowaniami pary młodej do tego wyjątkowego dnia.

9. Naturalny makijaż – panny młode stawiają na świeży wygląd. Ważnym jest, by zacząć mocniej dbać o cerę, włosy, paznokcie już kilka tygodni przed ślubem. Delikatny makijaż ma tylko podkreślić urodę. W ramach wzmocnienia go, można użyć czerwonej szminki na usta, ale zdecydowanie rezygnujemy z grubej warstwy podkładu, pudru, czy sztucznych rzęs.

10. DJ – to dziś niezwykle ciekawa alternatywa dla klasycznego zespołu, szczególnie jeśli DJ jest jednocześnie doskonałym wodzirejem i potrafi poprowadzić zabawę. DJ ma niemal nieograniczone możliwości w kwestii wyboru utworów i nie kosztuje tyle co kilkuosobowa kapela.