Slow Fashion jako projekt targowy na dobre zadomowiło się w kalendarzu modowym Warszawy, a jako idea zatacza coraz szersze kręgi w Polsce. Dokładnie w pierwszy i drugi dzień kalendarzowej wiosny odbędzie się już trzecia edycja spotkania z polską modą niezależną właśnie pod hasłem #WIOSNA. W ramach Slow Fashion zaprezentuje się niemal 200 polskich projektantów odzieży, biżuterii i dodatków, którym bliska jest myśl “slow”.

 

 

“Wybieraj z głową i wiedz, co na sobie nosisz” jako hasło przewodnie przyświeca Targom Slow Fashion od samego początku. Od tego czasu do dziś w ciągu niespełna 12 miesięcy projekt ten zyskał ogromną popularność i stał się jednym najważniejszych wydarzeń polskiej mody. Selekcja wystawców według unikalnego połączenia mody popularnej i awangardy, krótkich autorskich serii i racjonalnego podejścia do produkcji odzieży to wyróżnik Slow Fashion. Nadchodząca odsłona ponownie zagości na Stadionie Narodowym, tym razem w najbardziej prestiżowej z jego przestrzeni, tzw. Galerii Głównej. Hasło #WIOSNA i nieprzypadkowo wybrana data targów mają za zadanie podkreślać formułę świeżości, młodości i nowych odkryć, jakie niesie ze sobą polska moda.

 

Czego można się spodziewać po trzeciej edycji Targów Slow Fashion? Pojawi się na nich niemal 200 marek odzieżowych, biżuteryjnych i innych oferujących rozmaite dodatki. Strefa sprzedażowa zostanie podzielona na sekcje Casual, Elegance, Street, Kids, a przed Stadionem ustawią się foodtrucki Żarcia Na Kółkach ze zdrowym i ciekawym menu. Organizator ponadto zapewnia mobilne punkty płatności kartą, strefę chill wypełnioną muzyką, atrakcje dla dzieci w bezpłatnej Strefie Zabaw i Warsztatów z opieka i animacją oraz bar. Ambasadorką Targów Slow Fashion została zjawiskowa artystka, piosenkarka, prywatnie młoda mama, która już wkrótce wyda książkę dla dzieci – Ifi Ude, swoim wizerunkiem będzie wzmacniać komunikację trendu 'slow’ w Polsce i promować lokalne wybory w codziennym życiu.

 

Slow Fashion podjęło ponowną współpracę z Fundacją Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada – każdy z odwiedzających kupując bilet wstępu przekazuje w jego ramach cegiełkę wsparcia na cele statutowe tej organizacji. Tym samym Slow Fashion podkreśla przekonanie o tym, jak ważne są zakupy z czystym sumieniem. Ambasadorka La Strady – aktorka Anna Cieślak również aktywnie angażuje się w kooperację z projektem. Wspólne działania Slow Fashion i La Strady mają na celu propagowanie przekonania, że dobrze i modnie można ubrać się u rodzimych projektantów nie narażając się na wielkie nakłady finansowe i wspierając lokalną produkcję odzieży

Wśród wystawców zobaczycie m.in. artystów Pakamery takich jak Candy Friday, Cat Cat, DRESS CODE, Fruit Bijoux, LC LUCJA, Unikke Design, Joccos Design, Bowstyle, My Manifesto, Mnishkha, Heroesque, Maybe4Baby, Nubee, Bajaga Studio, Madox Design, How Do I Look, The Urban Beard, Sack it!, Coll Part, Fashion My Love, Made In Meanwhilei wielu, wielu innych.

Zapraszamy!

 

Co? SLOW FASHION

Gdzie? Stadion Narodowy

Kiedy? 21-22/03/2015

Więcej info: https://www.facebook.com/events/331685007040413/