SLEEPTECTURE - dream it, feel it, love it!

To marka stworzona z miłości do detalu, połączenia pasji do minimalistycznego stylu i klasycznej elegancji. Śnieżnobiała, delikatna pościel ozdobiona jest ręcznie zaprojektowanymi, subtelnymi i nowoczesnymi haftami w odcieniach szarości, beżu i kolorach nieba. Dla wszystkich ceniących sobie wysoką jakość snu,dbałość o detal oraz wyjątkowy design. Zapraszamy na wywiad z twórcą marki Ewą Tyrkiel.

Skąd pomysł właśnie na pościel?

Tak naprawdę pościel to jedna z tych rzeczy, która towarzyszy nam w codziennym życiu i bez niej trudno byłoby się obejść 🙂 w końcu przesypiamy ok. 1/3 życia a może i więcej, co po nie niektórzy:) Dla mnie to czy śpię w wygodnym łóżku, czy czuję się komfortowo podczas snu  jest tak samo ważne jak to, co ubieram w ciągu dnia. Praktycznie od zawsze poszukując ładnej, minimalistycznej, a do tego białej- której jestem fanką- pościeli miałam do wyboru jedynie produkty z sieciowych sklepów. I często też one znacznie odbiegały od tego czego szukałam. Więc sam pomysł tak naprawdę narodził się z własnej potrzeby zaprojektowania i stworzenia kolekcji pościeli, pod którą z chęcią będzie się zasypiać tej i kłaść się każdej kolejnej nocy. Takiej która od początku do końca i pod każdym aspektem będzie tą, jakiej zawsze szukałam.

Co było inspiracją do stworzenia całego projektu?

Niezależnie czy mam na myśli modę, sztukę, architekturę czy design w każdym z tych kierunków wybieram minimalizm i prostotę. Jeśli mowa o stylu to kieruję się tą prostą zasadą: LESS IS MORE. Przy kreacji samej marki i jej nazwy chciałam żeby wyrażała i nawiązywała ona właśnie do moich zainteresowań, które często są głównym źródłem inspiracji. I tak w przypadku samej nazwy marki SLEEPTECTURE stworzyłam połączenie słów sleep + architecture, która ma przełożenie na jej koncept i filozofię. Cały projekt został stworzony z miłości do detalu, połączenia pasji do ascetycznego stylu i takiej trochę luźnej codziennej elegancji. Biel pościeli to tak naprawdę założenie którego trzymałam się od samego początku. Dla mnie to kolor świeżości, lekkości, idealnie pasujący do klimatu pościeli. Same wzory są dość nowoczesne, dla których inspiracją były motywy nocy oraz delikatność.

Jak wyglądał proces poszukiwania, kreacji i powstania gotowej pościeli? co ją wyróżnia?

Na samym początku kiedy narodził się pomysł stworzenia wyjątkowej pościeli założyłam, że będzie ona dedykowana wyjątkowym odbiorcom:) , dlatego też musi być dopieszczona w każdym detalu. Zaczęłam od poszukiwania materiału, który spełni moje wymagania ,proces selekcji i testowania materiałów trwał dosyć długo, aż trafiłam na rodzinną fabrykę w południowo-zachodniej części Europy. To właśnie u nich udało mi się znaleźć odpowiednią jakość- śnieżno biały perkal- wyjątkowo wysokiej jakości bawełnę o bardzo gęstym splocie. Powoduje to, że materiał jest bardzo trwały  a zarazem delikatny i przyjemny w dotyku. Następnym etapem był projekt haftów. Założyłam, że mają one być subtelnym dodatkiem dla powstałej pierwszej kolekcji w odcieniach szarości, beżu i kolorach nieba. Wzory zostały zaprojektowane w większości z odręcznym pismem i dopiero później zostały przeniesione do odpowiednich programów. Do samych haftów znalazłam nici- również inne niż te klasyczne:) Nici są matowe, dlatego też nadają gotowym haftom bardzo stonowanego i subtelnego charakteru.

Wyjątkowość tego projektu to przede wszystkim jakość.  Jakość materiału która przy takim produkcie mówi sama za siebie i  jest jej głównym atutem.  Dzisiaj coraz ciężej jest kupić produkt wysokiej jakości, nawet jeśli ma on metkę renomowanej marki.

Czy masz w planie rozszerzenie oferty na inne produkty?

Produkt dopiero niedawno pojawił się na rynku. Na pewno chciałabym, żeby spotkał się z pozytywna aprobata odbiorców, którzy zechcą docenić jakość produktu i dbałość o każdy szczegół. Myślę oczywiście o tym, żeby wprowadzić za jakiś czas do oferty nowe wzory, może też inne wielkości. Nie wykluczam również projektów na indywidualne zamówienie. Myślę że czas i potrzeby rynku same podpowiedzą w którym kierunku pójść. W dalszym etapie marzy mi się wprowadzenie linii ręczników kąpielowych, ręczników do sauny i szlafroków. Takich, których używanie i noszenie to czysta przyjemność. Mam już nawet na oku pewne materiały, z których stworzyć można naprawdę świetny produkt wysokiej jakości.

ZOBACZ PRODUKTY SLEEPTECTURE