Ruszył najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

1 lipca wystartowała XV jubileuszowa edycja wakacyjnego festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Przez 62 dni wakacji w obu miastach partnerskich można bezpłatnie oglądać starannie wybrane hity kinowe na dużym ekranie. Symbolicznym klapsem filmowym w Zakopanem festiwal zainaugurowali: Beata Majcher – dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury, Paweł Adamski – dyrektor Festiwalu, gość specjalny Mateusz Waligóra – polski podróżnik specjalizujący się w wyprawach ekstremalnych, twórcy filmu „Czarny Mercedes”: Hanna Turnau – aktorka i Maciej Wojak – Kierownik Produkcji oraz – w imieniu partnera tytularnego festiwalu Banku BNP Paribas – Agnieszka Paczuska.

W tym roku po raz 15. najpiękniejsze polskie kurorty zamieniły się w wyjątkowe kina pod gwiazdami. Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce odbywa się na sopockim Molo i zakopiańskich Krupówkach, a już we wtorek 5 lipca do filmowych destynacji dołączy Giżycko z jedynym w Europie kinem jachtowym. W czwartek 7 lipca, na Molo w Sopocie, wyjątkowa polska aktorka odbierze nagrodę festiwalu: Diamentowy Klaps Filmowy.

„Od ponad 100 lat BNP Paribas i kino mają wspólną historię, a wszystkie działania związane z kinem dumnie realizujemy pod hasłem We Love Cinema. Jestem bardzo szczęśliwa, że kolejny rok możemy być partnerem tytularnym najdłuższego wakacyjnego festiwalu w Polsce. Wszystkim widzom życzę wspaniałych filmowych wakacji nad morzem, w górach i na Mazurach” – powiedziała podczas inauguracji festiwalu Agnieszka Paczuska, ekspertka w Departamencie Strategii Marki Banku BNP Paribas.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji. Od kilkunastu lat Festiwal celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Na 15-lecie zaprezentuje repertuar, który spodoba się miłośnikom wszystkich gatunków filmowych. Warto zaplanować wakacyjne wieczory w kinach letnich na seansach pod hasłem We Love Cinema w towarzystwie największych gwiazd.

Tematyczne wieczory przed dużym ekranem
Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których aż trzy – poniedziałki, wtorki i niedziele – odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas.

• Poniedziałki: We Are Tennis – filmy, których akcja rozgrywa się na kortach tenisowych
• Wtorki: Świat Cię potrzebuje – filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności
• Środy: Made In Poland – panorama uwielbianego przez Polaków rodzimego kina
• Czwartki: Oscary- wieczory z filmami nagrodzonymi statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej
• Piątki ze Storytel – najciekawsze adaptacje filmowe znanych powieści
• Soboty: Jest akcja! – najlepsze kino rozrywkowe
• Niedziele: Kobieta z kamerą– wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery
Z myślą o przebywających w naszym kraju obywatelach Ukrainy strona internetowa Festiwalu została przygotowana również w języku ukraińskim. Dodatkowo, wybrane filmy są dostępne z ukraińskim dubbingiem w bezpłatnej aplikacji na telefon.
Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie https://kinoletnie.pl/repertuar

„Festiwal, jedyny taki w Europie, łączy dwa niezwykłe artystyczne miasta partnerskie. Jest wyjątkową, bezpłatną atrakcją turystyczną dla wszystkich gości najbardziej znanych kurortów na dwóch krańcach Polski. Serdecznie zapraszam na tę jubileuszową edycję wszystkich, którzy – tak jak my – wierzą w magię kina i nie wyobrażają sobie urlopu bez filmowych emocji” – powiedział Paweł Adamski, dyrektor Festiwalu.

Moc filmowych atrakcji w ciągu dnia
Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane zaprasza widzów również na filmowe dyskusje przed i po seansach w największym na Molo ogródku letnim – kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie, a także do Miasteczka Festiwalowego ze strefą relaksu na leżakach, które działa na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem.. Przez całe wakacje można też odwiedzać kino partnerskie Nowa Fala w Giżycku, gdzie funkjconuje Centrum Festiwalowe i gdzie można zobaczyć gorące premiery kinowe.

Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.

Organizator: Outdoor Cinema
Partner tytularny: Bank BNP Paribas
Partnerzy strategiczni: Telewizja TVN i Player
Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, Viva!, Party, Polki.pl, Kino, Gazeta Wyborcza, AMS, Zakolove, Nocowanie.pl, Wirtualna Polska
Sponsorzy: Jawor Parkiet, Polargos, Koral, Storytel
Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel St. Bruno, Rezydencja Gubałówka
Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku
Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie
Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Molo w Sopocie, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury
Partnerzy festiwalu: KoKo Kamper, Żegluga Mazurska, Isabella
Partner kina jachtowego: Skyboat