Różne dziedziny sztuki często przenikają się, tworząc duety niezwykłe i pociągające. Japoński projektant Issey Miyake w zgrabny i poetycki sposób połączył modę z tańcem. We współpracy z francuskim fotografem Francisem Giacobettim stworzył ekspresyjną serię. A więc moda w ruch!

Issey Miyake znany jest z tworzenia ekstrawaganckich, nieco futurystycznych ubrań i oryginalnych zapachów perfum. Jako pierwszy projektant z Kraju Kwitnącej Wiśni prezentował swoje prace w Europie.

Modelami w tej niezwykłej sesji zostali zawodowi tancerze. Z ruchami pełnymi gracji, precyzji i żywiołowości prezentowali projekty Japończyka. Fotograf Francisco Giacobetti stworzył z designerem zgrany duet artystyczny. Rozumieli się bez słów. Giacobetti przyrównał projekty Japończyka do muzyki, która nas otacza, do sztuki żywej i silnej w wyrazie. Taki sposób prezentacji ubrań jest nowatorski i wnosi świeży powiew do świata mody. Modele zyskali nową twarz – nie przypominają już bezosobowych modeli, poruszających się w wyuczony sposób po wybiegu.  Przybierają oni najróżniejsze pozy, ekstremalne, wymagające niezwykłej sprawności ruchowej i elastyczności. Tancerze zestawieni są z białym tłem, które potęguje ekspresję ruchów uchwyconych przez Giacobettiego.

 

Źródło: francisgiacobetti