Rafael De Cárdenas / Architecture At Large (RDC / AAL) zaprojektował nadchodzącą wystawę Rodarte w National Museum of Women in the Arts w Waszyngtonie – jest to pierwsza modowa ekspozycja w historii muzeum. Zostanie ona otwarta w najbliższą sobotę 10 listopada 2018 roku.

Wystawa rozciąga się na osiem galerii, z których każda jest samodzielną atmosferą o wyrazistym wyglądzie. W każdej niesamowite wrażenie robi armia manekinów odbijającą się w nieskończonych zwierciadłach. Miękki zaokrąglony pokój z zasłonami konfrontuję się z z rygorystyczną galerią, podkreślającą kunszt i wygląd sukienek. Olśniewająca karuzela prowadzi do nieoczekiwanego ekranu, odsłaniającego niektóre z charakterystycznych dzieł Rodarte. A na koniec postmodernistyczny ogród angielski, lekko halucynogenny i zmysłowy.

Całkowite otoczenie łączy się przede wszystkim z surowym i stonowanym brzmieniem, nasyconym subtelną dynamiką: zaskakującymi wariacjami w geometrii przestrzennej, materiałami, w tym tkaninami zaprojektowanymi przez Rodarte we współpracy z Knollem.

W przeciwieństwie do tego w dużej mierze przyciszonego tła, mamy tu do oglądania dziewięćdziesiąt ikonicznych looków Rodarte, w tym słynne kostiumy baletowe z Czarnego Łabędzia, które unoszą się w przestrzeni wśród jaskrawo barwnych manekinów, bezcielesnych płomieni kolorowych świateł, kwiatów i nie tylko.

źródło: trendland.com