Gdyby zrobić jakieś super poważne statystyki, pewnie okazałoby się, że większość zespołów, z lepszym lub gorszym skutkiem, tworzą niestety panowie. Jednak dziewczyn na rynku muzycznym nie brakuje, zobaczcie pięć naszych ulubionych żeńskich zespołów, które zawładnęły scenami na całym świecie i … w Warszawie!

Wszystkie są piękne, dobrze ubrane, a co najważniejsze utalentowane. Kiedy wychodzą na scenę, bez żadnego problemu są w stanie porwać tłumy fanów. O kim mowa? O naszych ulubionych żeńskich zespołach oczywiście! 

HAIM

Kiedy odpalicie piosenki sióstr z L.A, pomyślicie pewnie, że to kolejna popowy twór, jednak gwarantujemy Wam, że zmienicie kompletnie zdanie kiedy pójdziecie na ich koncert. Dziewczyny wymiatają!

SAVAGES

Jak na prawdziwy zespół z Londynu przystało, dziewczyny reprezentują scenę post punkową. Swoim debiutanckim albumem Silence Yourself, wydanym w maju 2013, wywołały prawdziwą burzę!

WARPAINT

Warpaint to kolejny zespół ze słonecznej Kalifornii, a my kochamy takie indie rockowe klimaty znad zachodniego wybrzeża! Wiedzieliście, że dziewczyny założyły zespół w Walentynki 2004?

PINS

Zespół z Manchesteru, który pokochała również Amerykańska publiczność. Jeśli chcecie załapać się na koncert dziewczyn, to musicie się śpieszyć, bilety rozchodzą się w oszałamiającym tempie!

THE WILETTS

Jak to mówią last, but not least. Czyli nasza warszawska reprezentacja! Kasia, Olga, Zosia i Julia już w marcu zagrają w Chmurach. Więcej info TU.