Recipe Photography Concept

Szukasz inspirujących zdjęć? Jesteś miłośnikiem jedzenia i gotowania, ale znudziły ci się „zwykłe” fotografie potraw? Zobacz sesję „Recipe Photography Concept autorstwa Nory Luther i Pavla Beckera.

W dobie popularności blogów kulinarnych i trendu na gotowanie pojawia się coraz więcej publikacji mających zachwycić nas swoją estetyką wizualną. Od pojedynczych zdjęć, poprzez sesje publikowane w magazynach (nie tylko poświęconych domowemu pichceniu), po książki kucharskie – każde ujęcie jest perfekcyjnie dopracowane. Bo nie chodzi tylko o pokazanie apetycznej kanapki, czy sałatki, na myśl których aż ślinka cieknie. Liczy się również element zaskoczenia, dzięki czemu dany kadr zostanie zapamiętany przez nas na dłużej.

Intrygujący edytorial stworzyli m.in. Nora Luther i Pavel Becker. Niemiecka projektantka/stylistka i urodzony na Syberii fotograf zaprezentowali jakiś czas temu projekt zatytułowany „Recipe Photography Concept„. Zamiast pięknie wystylizowanych talerzy oraz salaterek zobaczymy składniki potraw lecące do garnków i misek. Zabawne, a na dodatek inspirujące!