Queer Pop w najlepszym wydaniu. thekayetana debiutuje z albumem 'Dla nas dom’

Fani tanecznych, elektronicznych, a przy tym nieszablonowych brzmień będą zadowoleni. Dziś światło dzienne ujrzała debiutancka płyta thekayetana – poznańskiego producenta i wokalisty, która nosi tytuł “Dla nas dom”. To pierwszy w tym roku album, który został wydany przez label My Name Is New.

Kajetan Kopala, który tworzy pod pseudonimem thekayetan, to kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. Z projektem My Name Is New związany jest od 2019 roku. Ma za sobą udany występ na festiwalu Spring Break w edycji “Poznań Wspiera Festiwal”, który odbył się w ramach My Name Is New Showcase. W swoich tekstach często opowiada o problemach, z którymi borykają się środowiska LGBTQ+ w Polsce. W 2020 roku jego utwór “Skóra”, nawiązujący do wydarzeń z I Marszu Równości w Białymstoku znalazł się na składance ​Music 4 Queers & Queens ​stworzonej na Pride Month przez Kayax. Dziś z kolei swoją premierę ma debiutancki album artysty, który promują wydane na przestrzeni 2020 i 2021 roku single “Tak mi źle”, “Skóra” oraz “Dotyk (nikt inny jak ty)”.
Płyta “Dla nas dom” to wysublimowana werbalizacja pragnień i potrzeb thekayetana. Składa się ona z 10 utworów, nazywanych przez artystę “strumieniami samotności”, które balansują na granicy fantazji i frustracji. Zapytany o emocje towarzyszące mu podczas tworzenia materiału na album, opowiada: ​“Bardzo często przy pisaniu towarzyszyło mi uczucie przygnębienia, które próbowałem z siebie wyrzucić. Niezależnie od prób podejmowania innych tematów, w większości wracałem do opisywania stanu samotności i towarzyszących temu odczuć”. ​W swoich piosenkach podejmuje próbę określenia, co składa się na poczucie bezpieczeństwa i spełnienia.

thekayetan pragnie osiągnąć wewnętrzny spokój, aby być wolnym od wszelkich obaw – niezależnie od tego czy tworzy z kimś relację, czy też nie.
Główny singiel promujący wydawnictwo, czyli „Ręce w udręce” to piosenka opowiadająca o męskiej cielesności, bliskości i pragnieniach. Do utworu powstał bardzo zmysłowy, czarno-biały teledysk w reżyserii Bohdana Rybki. W klipie wraz z Kajetanem pojawia się Bartłomiej Gąsior.
Wideo można już obejrzeć na oficjalnym kanale KayaxTV na platformie Youtube.

“Dla nas dom”, do którego materiał był tworzony na przestrzeni marca i września 2020 roku, został niemal w całości wyprodukowany przez thekayetana. Odpowiada on zarówno za wokal, teksty, kompozycję oraz produkcję wszystkich utworów zawartych na krążku. Artysta muzycznie świetnie czuje się w klimatach z pogranicza queer popu, dance’u oraz nowoczesnej elektroniki. Kopala nie ukrywa, że muzycznie inspirują go silne i wyraziste artystki – Lady Gaga, Reni Jusis, a także Maria Peszek.
Za oprawę graficzną albumu odpowiada Mateusz Suda – ilustrator, projektant graficzny, którego ​projekty doceniły takie marki jak Marc Jacobs czy Moschino​. Zdjęcia wykonane na potrzeby wydawnictwa wykonała Weronika Wilska.