Jedna z najbardziej wytrzymałych i amortyzujących technologii, PUMA CELL, powstała w latach 90. kiedy panował boom na tworzenie coraz to nowych, biegowych rozwiązań. Dziś marka powraca z klasykami ze swojego archiwum w nowym wydaniu. Sprawdźcie model PUMA CELL Endura.

W 1998 roku, marka PUMA wprowadziła po raz pierwszy technologię CELL. Dzięki skonfigurowaniu w układzie sześciokątnym komórek elastomeru poliuretanowego(TPU), zapewniała ona niezwykle stabilną amortyzację, dopasowaną do różnych, biegowych potrzeb.

But PUMA CELL Endura był szczytowym modelem w asortymencie CELL. Dziś moda zatacza koło, trend na lata 90. jest silniejszy niż kiedykolwiek, a model OG, PUMA CELL Endura powraca w wielkim stylu, w przeddzień 20 rocznicy.

Model CELL Endura, z jego charakterystycznymi elementami jak masywna sylwetka, czy zastosowana biegowa technologia, jest wierny oryginalnej wersji z lat 90. Jego pierwotny kształt został zaktualizowany o nowe materiały i techniki produkcji. Pierwsze modele CELL Endura były szyte ręcznie. Najnowsza wersja posiada cyfrowe przeszycia oraz przewiewną, siatkową cholewkę z zamszowymi nakładkami. Górną część buta pokrywa skóra PU, osadzona na środkowej podeszwie EVA, odpowiedzialnej za amortyzację i gumowej podeszwie zewnętrznej.

Model CELL Endura pojawi się 4 października na PUMA.com, oraz w wyselekcjonowanych sklepach na całym świecie.