Przed zakupem dresu męskiego…

Dres to bardzo praktyczny i uniwersalny rodzaj stroju. Dla wielu stanowi ulubiony rodzaj odzieży do zajęć domowych, dla innych jest nieodłącznym elementem ćwiczeń na siłowni, jeszcze inni zakładają dres, by przebiec się po parku. Poza standardowym przeznaczeniem sportowym daje się ostatnio dostrzec tendencja, która zatacza coraz szersze kręgi, mianowicie wykorzystanie bluz i spodni dresowych w codziennych, ulicznych oraz casualowych stylizacjach.

dres męski

Dres męski

Dlaczego warto wybierać oryginalną odzież sportową?

Decydując się na zakup dresu męskiego, omijajmy szerokim łukiem wszystkie sklepy, które proponują odzież z logotypami znanych producentów w podejrzanie niskich cenach. W przypadku odzieży sportowej dobrze rozpoznawalnych dostawców – jedynym sensownym uzasadnieniem niskich cen może być fakt, iż taka odzież była już noszona, a my kupujemy ją z drugiej ręki.

Dlaczego warto wybierać oryginalną odzież sportową – w tym popularne dresy męskie? Choć taka decyzja może być nieco trudna ze względu na wyższe koszty, inwestycja, jaką poniesiemy, zwróci nam się po pewnym czasie. Główną zaletą takich zakupów będzie przede wszystkim znacznie wyższa jakość towarów, na które się zdecydujemy. To z kolei przełoży się wyraźnie na trwałość oraz komfort użytkowania.

Oryginalna odzież sportowa będzie wykonana z dobrych jakościowo materiałów – prym wiedzie tu wysokogatunkowa bawełna z niewielkimi domieszkami tworzyw elastycznych.

Modny krój dresów męskich

Obecnie modne są bardziej przylegające do ciała modele bluz i spodni dresowych. Nie dzieje się to jednak wcale kosztem wygody lub swobody, która zawsze jest połączona ze stylem sportowym. Jeszcze dekadę i dwie temu, dresy męskie nie były wykończone ściągaczem – dominowały rozwiązania proste, a u dołu samej nogawki znajdował się nieraz mały sznureczek z blokadą, z którego można było w razie potrzeby skorzystać.

mężczyzna w żółtej bluzie

Czym się kierować, gdy kupujemy dresy męskie?

Wybierając dresy męskie, weźmy pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie tego planowanego zakupu. Czy ma to być po prostu wygodny strój domowy? Czy też myślimy raczej o stylowym outficie na siłownię? Dzisiejsi producenci odzieży sportowej dostarczają cały szereg odmian bluz, koszulek czy spodni. Często odzież jest sprofilowana pod kątem oczekiwań przyszłego właściciela. Planowane przeznaczenie będzie miało wpływ na krój, wybrane materiały, gęstszy lub luźniejszy splot, poziom wentylacji jak również samą gramaturę materiału.

Dres męski – stylizacje

Młodzi ludzie, kupujący dres męski, często decydują się na wykorzystanie samej bluzy (zwykle rozpinanej) jako element stylizacji ze spodniami dżinsowymi i sportowym obuwiem. Jest to bardzo uniwersalna stylizacja, która sprawdzi się w wielu nieoficjalnych sytuacjach.

Dwuczęściowy dres męski będzie dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Właściwie jedynymi miejscami, gdzie nie pasuje taka stylizacja, będą bardziej uroczyste okazje lub spotkania służbowe, gdzie obowiązuje sztywny dress code. Dziś dresy to nie tylko swoboda ruchu i duża wygoda – to także sposób na stylowy i modny outfit, który można wykorzystać praktycznie wszędzie, o ile pomysłowo podejdziemy do kwestii kolorystki oraz dodatków. Żywe i różnorodne barwy, w jakich dostępne są obecnie komplety dresowe, pozwolą każdemu z nas znaleźć coś w swoim guście.