Jakie obuwie kąpielowe na basen wybrać?

Obuwie kąpielowe, przede wszystkim, chroni przed chorobami stóp, np. grzybicą. Dodatkowo powinno zapewniać komfort i bezpieczeństwo, dlatego najlepiej, aby posiadało antypoślizgową podeszwę.

obuwie kąpielowe na basen

Wygodne obuwie kąpielowe jest niezbędne podczas wizyty na basenie. Chronią przed chorobami stóp oraz minimalizują ryzyko upadku w wyniku poślizgnięcia się na mokrej powierzchni. Dla pań są bardzo często również modnym elementem kąpielowej stylizacji. Rynek obuwniczy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, oferuje ogromny wybór różnorodnego damskiego obuwia kąpielowego. Do najmodniejszych z nich należą: gumowe meliski, klapki piankowe oraz japonki.

Damskie klapki kąpielowe

Klapki to wygodne buty w typie sandałów, z odkrytymi palcami i piętami. To uniwersalne obuwie, bez którego trudno wyobrazić sobie letnie wakacje. Świetnie sprawdzą się zarówno na plaży, jak i na basenie. Rynek obuwniczy oferuje wiele rodzajów damskich klapek, np. z pianki, plastiku czy gumy, w przeróżnych kolorach i fasonach. Panie mogą wybierać w modelach typowo sportowych bądź bardziej eleganckich, np. ozdobionych cyrkoniami, urokliwymi kokardami czy sztucznymi kwiatami. Największą zaletą damskich klapek jest wyjątkowy komfort noszenia, pod warunkiem, że dobierze się idealny rozmiar. Za małe klapki mogą przyczynić się do powstawania nieprzyjemnych otarć, z kolei za duże – spadać ze stopy, co może przyczynić się do bolesnego upadku.

Modne meliski na basen

Meliski to idealne rozwiązanie dla pań, które cenią sobie jednocześnie wygodę oraz oryginalny wygląd. Obuwie wykonane jest z połączenia plastiku i kauczuku. Dzięki temu są wyjątkowo miękkie i łatwo dopasowują się do kształtu stopy. Na basen świetnie sprawdzą się modele z odkrytymi palcami i piętami. Gumowe buty są całkowicie odporne na wodę, która w żaden sposób nie powoduje ich uszkodzeń. Po opuszczeniu pływalni wystarczy jedynie lekko przetrzeć je ręcznikiem. Co więcej, meliski to uniwersalne obuwie, w którym można chodzić na co dzień, zwłaszcza latem. Dostępne są w przeróżnych kolorach, wśród których u pań ogromną popularnością cieszą się odcienie neonowe i pastelowe.

Damskie japonki

Na basenie sprawdzą się również klasyczny i wciąż modne japonki. Charakterystyczną cechą obuwia są dwa paski przymocowane do podeszwy, które łączą się pomiędzy pierwszym a drugim palcem u stopy. To idealne buty do plażowania, w tym również na wizytę na basenie. Do najpopularniejszych fasonów należą japonki piankowe i plastikowe. Ich kolorystyka jest na tyle bogata, że każda kobieta znajdzie odpowiedni odcień, idealny do koloru kostiumu kąpielowego.

Obuwie basenowe to obowiązkowe wyposażenie każdej pływaczki. Panie mogą wybrać zarówno klasyczne klapki sportowe, japonki, jak i oryginalne meliski. Ich noszenie chroni przed szkodliwymi bakteriami, których nie brakuje w toaletach czy przebieralniach na pływalni. Co więcej, odpowiednie obuwie zapewnia bezpieczeństwo, stabilność i ochronę przed urazami, dlatego warto wyposażyć się w przynajmniej jedną parę.