4 listopada, w trakcie pierwszego dnia 20. edycji Audio Video Show, odbył się premierowy odsłuch najnowszego albumu zespołu T.Love w ramach Piątków z Nową Muzyką. Gośćmi specjalnymi spotkania, które poprowadził Hirek Wrona, był Muniek Staszczyk, lider T.Love i autor tekstów, a także Jacek Gawłowski – realizator albumu.

t-love-example

Odsłuch został poprzedzony rozmową na temat pracy nad albumem zatytułowanym „T.Love”. Muniek zapytany o płytę odpowiedział: To jest płyta jak na nasze standardy mocno taneczna. Teksty są na przekór, natomiast muza jest oparta w dużym stopniu na muzyce czarnej z lat 60 i 70. To taki T.Love 2016 z dodatkiem pewnych elementów elektronicznych.
Z kolei Jacek Gawłowski, producent albumu opowiedział o albumie od strony technicznej i montażowej. Prace nad płytą trwały wyjątkowo sprawnie, jak zaznaczył Muniek, bo 4 miesiące. Nad poprzednim albumem Old Is Gold zespół pracował 4 lata. T.Love w przyszłym roku będzie świętował 35-lecie swojej działalności na scenie muzycznej. Piętnastym albumem T.Love przypominają o sobie i o tym, że mają coś do powiedzenia, bo jak powiedział Muniek: Rock and roll to jest pewien stan umysłu.

t-love-example-1

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką. Prezentacja utworów z najnowszej płyty odbyła się na najdroższym zestawie wystawionym podczas jubileuszowej edycji Audio Video Show, wartym 2 mln złotych. Sprzęt został zapewniony przez partnera spotkania – firmę AudioFast.

„Piątki z nową muzyką” – to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

info prasowe