POUND - ćwiczenia dla perkusistek

Ciekawe, ile z Was, podobnie jak ja, zawsze marzyło o wymiataniu na perkusji, ale niestety zły los nie obdarował jej talentem muzycznym? No cóż, dziś znalazłam dla nas rozwiązanie idealne. Łączy przyjemne z pożytecznym! Możemy nie tylko wcielić się w prawdziwą gwiazdę rocka, ale też zadbać o sylwetkę. POUND WORKOUT – co to takiego?

POUND to rodzaj treningu bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Łączy ze sobą elementy intensywnego treningu cardio razem z figurami znanymi Wam doskonale z jogi czy pilatesu. Do ćwiczeń używane są pałki perkusyjne, najczęściej w bardzo intensywnym kolorze. POUND został zapoczątkowany przez dwie kobiety – Kirsten Potenzę i Christinę Peerenboom. Pomysł na POUND powstał z potrzeby odnalezienia balansu w życiu. Kirsten to perkusistka, która cierpiała na absolutny pracoholizm, będąca wulkanem energii, ale nie potrafiąca odnaleźć równowagi. Christina z kolei to totalny fitness freak, liczyła kalorie, bez przerwy ćwiczyła i zamiast czerpać z tego radość – stało się to jej obsesją. Dziewczyny zauważyły, że mimo różnych profesji, dzielą te same problemy, dlatego postanowiły wspólnie znaleźć sposób, żeby sobie z nimi poradzić. Połączyły wysiłek fizyczny z muzyką, zabawą i ogromną radością.

Dziewczyny słuchały swoich ciał, swoich potrzeb. Szukały równowagi, która nadaje życiu harmonii. Dziewczyny mają prostą filozofię: wierzą w moc muzyki i wolności. Wspierają wyzbywanie się agresji i pobudzanie zmysłów. Wierzą w miłość do swojego ciała, w przyjaźń, zachęcają do szukania nowych figur, ruchów i pomysłów. Zachęcają do słuchania muzyki i swojego ciała, do wspólnego czerpania z tego radości.


źródło: www.poundfit.com