Pomysły na prezent dla dziecka

Narodziny dziecka to zawsze wielkie wydarzenie, zmieniające życie całej rodziny. To też taki moment, w którym każdy chce maleństwu coś podarować. Nie wiedząc, co przyda się młodym rodzicom, często mamy problem z doborem odpowiedniego prezentu. Zobaczcie nasze pomysły na prezent dla maluszka!

Przy maleństwie w domu każda ilość kocyków i otulaczy jest na wagę złota. Śliczny kocyk w neutralnym kolorze na pewno spodoba się świeżo upieczonej mamie i idealnie sprawdzi się podczas drzemki w łóżeczku lub na spacerze. Dobrym pomysłem na prezent dla noworodka jest termofor. To niezastąpiony przyjaciel w trakcie niemowlęcej kolki lub gorączki. Termofor z pestek wiśni ma nie tylko walory lecznicze, ale dzięki szeleszczącym pestkom będzie dla ciekawskiego malucha doskonałą zabawką. Kokon niemowlęcy przydaje się w wielu sytuacjach, np. gdy rodzice chcą bezpiecznie położyć maleństwo obok siebie podczas snu. Ochroni maluszka przed sturlaniem i upadkiem z łóżka, a rodzicom pozwoli na spokojny sen z maluszkiem w pobliżu. W kąciku żadnego maluszka nie może zabraknąć pięknych ozdób, np. efektownej girlandy czy słodkiej zawieszki. Można ją zawiesić na ścianie, nad łóżeczkiem, ozdobić dziecięce mebelki czy namiot tipi. Świeżo upieczone mamy uwielbiają takie dodatki! Każde dziecko potrzebuje najlepszego przyjaciela w postaci słodkiego pluszaka.

Dobrym pomysłem jest znalezienie maskotki, którą można personalizować – na przykład wyszyć na niej imię malucha. Taka przytulanka będzie po latach doskonałą pamiątką! Chyba każda mama chce, żeby jej dziecko rozwijało się jak najlepiej. Dlatego dobrym pomysłem na prezent jest zabawka sensoryczna, która rozwija zmysły i działa na wyobraźnię maleństwa. Z zabawek sensorycznych można korzystać już od pierwszych dni życia maluszka. Choć maluszek dopiero się urodził, to ani się obejrzymy jak zechce poznawać świat. Świetnym pomysłem na prezent jest mata do zabaw. w ofercie polskich marek znajdziemy nawet takie modele, które dzięki specjalnym sznureczkom szybko zamieniają się w worek na zabawki. To świetny gadżet, który ułatwi młodej mamie utrzymanie porządku w pokoju malucha. Nadchodzące zimowe mrozy to idealny moment, aby sprawić maluszkowi śliczny śpiworek. W ciepłym śpiworku żaden długi spacer maleństwu nie straszny! Jeżeli szukasz upominku dla przychodzącego na świat malucha, koniecznie zajrzyj na platformę Pakamera.pl, gdzie w zakładce Dziecko z pewnością znajdziesz prezent idealny!

źródło: Pakamera.pl