Polska płyta w dziewięć miesięcy. Zespół Pozory publikuje siódmy utwór.

Zespół Pozory dociera ze swoim planem wydawniczym do najgorętszego okresu w roku – wakacji. Taka jest też lipcowa premiera – Oczy to gorący singiel na miarę środka lata, pełen ciepła i miłości. Od pierwszej sekundy słychać, że w rocku i w miłości wszystkie chwyty dozwolone, a tutaj mamy do czynienia z obiema kwestiami, ponieważ kawałek ma cechy rockowego hitu o miłości. Odbiorca ma wrażenie, jakby siedział na miejscu pasażera w Tesli rozpędzającej się do 100km/h w dwie sekundy. Jest wbity w fotel przez powietrze i energię, które napierają z głośników.

Zespół Pozory

fot: Dawid Marzec

Oczy to dotychczas najbardziej singlowy numer Pozorów i zarazem najbardziej “wakacyjny” (mimo że utwór “Wakacje” miał swoją premierę przed wakacjami). Dzięki swej prostocie i tryskającej energii przypomina klimatem Wiosnę Organka. Nic więc dziwnego, że data premiery przypadła na najgorętszy koncertowy okres roku w środku sezonu urlopowo-festiwalowego.

Utwór od początku zalewa słuchacza ścianą przesterowanych gitar i kalifornijskich chórów. Zespół bez przerwy zapewnia szeroką przestrzeń, na zmianę dając gitarom wybrzmieć i podkręcając ich tempo. W połowie utworu następuje charakterystyczne dla Pozorów przełamanie tempa i zespół przechodzi w bardziej zwiewną, taneczną część utworu wypełnioną pulsującym rytmem, funkową gitarą i skocznymi syntezatorami. W utworze głosu użyczył gościnnie Piotr Niesłuchowski, współpracujący m.in. ze Skubasem i Natalią Przybysz.

Lirycznie Oczy to dialog między kochankami, pełen namiętności i zaangażowania, niekiedy borykający się z nieporozumieniem, jednak na okrągło serdeczny. Opowieść o wachlarzu emocji między dwojgiem ludzi zostaje podkreślona teledyskiem nakręconym i wyreżyserowanym przez Dawida Marca. W rolach głównych wystąpili Karolina Kwaśniak i Romek Olesiuk. Klip dostępny na oficjalnym kanale YouTube zespołu i z pewnością przypadnie do gustu fanom serialu “The End of the F***ing World”..

Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 27 sierpnia, natomiast ostatnia część Wahań ujrzy światło dziennie w ostatni piątek września 2021r. Na jesieni zespół planuje wydanie całości materiału na fizycznych nośnikach.

Zespół Pozory

fot. Piotr Niesłuchowski

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar. Grają tak jak czują. Piszą to co myślą. Nie ściemniają.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami muzycznymi zapraszamy na nasze konto na Instagramie!