Domowe biuro w stylu nowoczesnym – jak je urządzić?

Home office stało się codziennością dla wielu pracowników w czasie pandemii, co pomogło w zminimalizowaniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wydaje się jednak, że model pracy zdalnej pozostanie z nami na dłużej, dlatego też warto wiedzieć, jak urządzić domowe biuro. Strefa office powinna sprzyjać efektywnej pracy i umożliwiać zachowanie najwyższego poziomu koncentracji przez wiele godzin. Zatem czym kierować się przy aranżacji home office w stylu nowoczesnym? Podpowiadamy.

​Nowoczesne home office – gdzie je urządzić?
Przed zakupem pierwszych elementów wyposażenia domowego biura warto przemyśleć kwestię jego docelowej lokalizacji. Brak osobnego pomieszczenia to żaden problem – strefę do pracy można wydzielić w jednym z większych pomieszczeń, np. w salonie lub sypialni. Ważne jednak, aby stanowisko pracy było ergonomiczne i dobrze doświetlone, dlatego też warto zaprojektować je w rogu pokoju, w niedalekim sąsiedztwie okna. Pozostaje jednak pytanie, jak oddzielić domowe biuro od pozostałej części użytkowej pokoju? Nic prostszego – wystarczy zainwestować w minimalistyczny, ażurowy regał, który znajdziemy w kilku najpopularniejszych marketach meblowych.

Domowe biuro w nowoczesnym stylu – umeblowanie
Od czego zacząć kompletowanie mebli biurowych do home office? Odpowiedź może być tylko jedna – od biurka. To właśnie ono stanowi centralny punkt każdego stanowiska pracy, dlatego też przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Po pierwsze, dobre biurko to takie z szerokim blatem, które pomieści wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria biurowe, takie jak laptop, monitor, organizery na dokumenty czy przybory do pisania. Dodatkowym atutem będą pojemne szuflady zamykane na klucz, jak również możliwość regulacji wysokości blatu. Biurko to jednak nie wszystko – warto także pomyśleć o odpowiednio wyprofilowanym krześle biurowym. Funkcjonalne regały stojące lub wiszące o minimalistycznym designie również pomogą w urządzeniu nowoczesnego home office.

Home office w nowoczesnym stylu – elektronika
Praca zdalna wymaga zaopatrzenia się w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny, którego sercem jest komputer stacjonarny lub laptop. Warto także zainwestować w ergonomiczną myszkę i klawiaturę, jak również słuchawki bezprzewodowe, które pozwalają się wyciszyć i maksymalnie skupić na wykonywanych obowiązkach. W zestawie biurowym nie może też zabraknąć takich elementów jak router, kamerka internetowa przydatna podczas wideokonferencji, drukarki laserowe czy skanery.