Bądź smutny latem! Kultowy Kołonotatnik z Bohaterem autorstwa Małgorzaty Halber powraca w nowej odsłonie!

TAK! Kołonotatnik z Bohaterem autorstwa Małgorzaty Halber powraca! Po 6 latach od pierwszego wydania szary stworek z niską samooceną, skrzyżowanie ziemniaka z mrówkojadem, po raz kolejny wychodzi z internetu i przenosi się na kartki kołonotatnika. Do 190 znanych już rysunków mama Bohatera, Małgorzata Halber, dołącza 20 premierowych zabawnie–niezabawnych obrazków pozwalających wszystkim introwertykom (i nie tylko) lepiej komunikować się ze światem i samymi sobą. Premiera nowej edycji książki, tym razem wydanej w formie self-publishingu, już 2 sierpnia.

“Nie czuję się psychicznie przygotowany na ładną pogodę”

Postać Bohatera to prawdziwy kulturowy fenomen: po 9 latach od narodzin, dziwnego stworka, przypominającego szarego ziemniaka, mrówkojada, a nawet kłębek kurzu, śledzi na Facebooku niemal 100 tysięcy osób. Mamą Bohatera, jak sama siebie nazywa, jest Małgorzata Halber, pisarka, felietonistka, prezenterka, autorka książek “Najgorszy człowiek na świecie” i “Książki o miłości” napisanej razem z Olgą Drendą. Internetowy komiks został wydany w formie papierowego kołonotatnika po raz pierwszy w 2015 roku i od razu okazał się sprzedażowym hitem, błyskawicznie znikając z półek. Zagorzali fani Bohatera, którzy do tej pory polowali na swój egzemplarz na internetowych aukcjach, wreszcie mogą odetchnąć z ulgą! Po 6 latach Bohater powraca – taki sam, ale trochę inny, z 20 nowymi rysunkami, z lepszą podstawką i wydany na swoim – przez małe polskie wydawnictwo “Helenka”, opierające się na self-publishingu, stworzone przez Martę Niemirę i Joannę Okuniewską.

Kołonotatnik z Bohaterem

Kołonotatnik z Bohaterem

“Powrót z wakacji do domu jest tak straszny, że zastanawiam się, czy jest jakikolwiek sens wyjeżdżać”

Na czym polega fenomen Bohatera? Jego siłą są niewątpliwie “złote myśli” zawarte w rysunkach, czyli po prostu wypowiedzi samego Bohatera. To często słodko-gorzkie, ironiczne i melancholijne komentarze do rzeczywistości, które pozwalają wielu osobom odnaleźć, a nawet lepiej zrozumieć, samych siebie. Bohater, wraz z przyjaciółmi: Foką, Kołczingową Gwiazdką i Odważnym Duszkiem, zmaga się z codziennością i wypowiada na głos to, co wielu z nas czuje, ale wcale nie chce o tym mówić. Narysowane na “niechcianych kartkach” – rachunkach za gaz, przypadkowych zapiskach, makulaturze – przygody Bohatera są analogowymi memami, ściennym kalendarzem ery internetu. Introwertyczny, przesiadujący w domu pod kocykiem Bohater, ma problemy z samodyscypliną i nie wierzy w coaching. Idzie na przekór panującej modzie na rozwój osobisty i sprzeciwia się dyktatowi sukcesu. Jego postawa chyba nigdy nie była bardziej aktualna niż teraz – (post)pandemicznym latem 2021.

“Na pewno wszyscy teraz wszystko robią”

Jeśli latem, tak jak Bohater, odczuwasz szczególny niepokój i stres – bo ładna pogoda, bo instagramowa presja letnich aktywności, bo trzeba zaplanować urlop, potem wyjechać, wykorzystać go w pełni, no i jeszcze do tego wrócić do domu, to nowe wydanie “Kołonotanika” pozwoli Ci przetrwać te trudne chwile. Postaw notatnik na biurku, wyrwij ulubioną kartkę i powieś na lodówce albo daj ją przyjacielowi. Smutne lato jest piękne! – mówi nie kto inny a mama Bohatera, Małgorzata Halber.

Premiera nowej edycji “Kołonotatnika z Bohaterem” już 2 sierpnia. Książkę już teraz zamawiać można w przedsprzedaży na stronie www.bohater1.pl. Bohater zaprasza także na swoje nowe konto na Instagramie: https://www.instagram.com/bohater111