Podwieszana miska wc – dlaczego warto wybrać właśnie ją do swojej łazienki?

Toaleta jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, który musi znaleźć się w każdej łazience. Jej wybór nie jest jednak, wbrew pozorom, taki prosty, jakby się to wydawało. Pod uwagę musimy wziąć bowiem nie tylko sam design miski, ale także sposób jej montażu. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, na które najchętniej decydują się dziś użytkownicy, jest miska wc wisząca. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę kompletując armaturę do swojej łazienki?

Podwieszana miska wc i jej charakterystyka

Miska wc wisząca, aby mogła spełniać swoją funkcję musi zostać wyposażona w dodatkowy element, czyli stelaż wc. Umieszcza się go z tyłu miski i zabudowuje za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Taka konstrukcja sprawia, że miska zostaje zainstalowana bezpośrednio przy zabudowie oraz nie dotyka podłogi, co pozwala na łatwiejsze czyszczenie łazienki oraz optycznie poprawia jej wystrój. Zabudowa ukrywająca w swoim wnętrzu stelaż może natomiast zostać wykorzystana jako dodatkowa półka na ozdoby lub drobne akcesoria łazienkowe.

Podwieszana miska wc to zdecydowanie bardziej estetyczne rozwiązanie aniżeli klasyczny kompakt. Doskonale pasuje do nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych łazienek oraz pomieszczeń, w których dążymy do umieszczenia jak najmniejsze liczby elementów. Jej atutem jest szeroki wybór kształtów, przycisków spłukujących oraz możliwość dostosowania zabudowy stelaża wc do osobistych preferencji każdego użytkownika.

Nowoczesne rozwiązania tego typu, do których należą m. in. miski wc z linii Inspira marki Roca, są ponadto wykonane w systemie bezkołnierzowym (Rimless). Taka miska wc jest całkowicie pozbawiona kołnierza, w którym gromadzą się zanieczyszczenia i drobnoustroje. Taka konstrukcja miski ułatwia codzienne dbanie o higienę toalety oraz znacząco przyspiesza proces jej czyszczenia gwarantując przy tym osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Miska wc wisząca i jej najważniejsze zalety

Powieszana miska wc nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowanie osób remontujących lub urządzających od podstaw swoją łazienkę. Jej atutem jest minimalistyczny i nowoczesny design, który jest na tyle uniwersalny, że świetnie pasuje zarówno do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym stylu, jak i bardziej klasycznych łazienek. Kolejnym, istotnym plusem są kwestie dbania o czystość w łazience. Miska wc wisząca, w przeciwieństwie do swojego kompaktowego odpowiednika, nie spoczywa bowiem na podłodze, co ułatwia jej sprzątanie oraz zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w obrębie podstawy wc.

Miska wc wisząca jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę oraz estetyczny wygląd swojego najbliższego otoczenia. Jej atutem jest wysoka wytrzymałość, która niczym nie ustępuje klasycznym kompaktom – prawidłowo zainstalowana miska wc wisząca jest bowiem w stanie wytrzymać obciążenie nawet 400 kg, co czyni z niej trwałe, bezpieczne oraz odpowiednie dla każdego użytkownika rozwiązanie. Podwieszana konstrukcja miski wc stanowi także znaczne ułatwienie w przypadku prac remontowych takich, jak np. wymiana podłogi. Nie ma bowiem konieczności przycinania płytek i dostosowywania ich kształtu do konstrukcji wc.