Palm Springs tonące w różu

W zimowym okresie większość z nas myśli o przeniesieniu się na plaże by wygrzewać na słońcu. Niestety, nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, jednak od czego jest wyobraźnia i internet. Dlatego dziś zabieramy was na szybka podróż do Palm Springs. Przygotujcie się na duży zastrzyk energii.

Słoneczna Kalifornia to zawsze doskonały pomysł na wakacyjną destynacje. W szczególności polecamy Palm Springs, które słynie jako ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Otoczone skalnymi górami i pustynnym terenem momentami wygląda jak inna planeta. Lato jest tu gorące, a zima bardzo (a nawet bardzo, bardzo) łagodna. Dlatego jest to miejsce, które również bardzo pokochały gwiazdy i często spędzają tu swój wolny czas. Te Kalifornijskie miasto pokochała również Kate Ballis, która w swoim fotograficznym projekcie Infra Realism pokazała nam je w innej, nieco kosmicznej, różowej odsłonie.

Kate Ballis była prawniczką, jednak postanowiła porzucić karierę w korporacji i skupić się na swojej pasji – fotografii. Swój warsztat szkoliła pod skrzydłami genialnego Milesa Aldridge. Kate w swoich pracach skupia się na krajobrazach. Jednym z jej najnowszych projektów jest Infra Realism, który prezentuję całkiem nowe obliczę Palm Springs. Miasto na jej zdjęciach tonie w różu, przypominając krainę z filmu fantasy. Jest magicznie, ale też niepokojąco, gdyż na pracach nie ma obecnych ludzi. Jakby wszyscy uciekli lub skryli się, może przed gorącym Kalifornijskim słońcem. Nie zmienia to jednak faktu, że fotografię są po prostu cudowne i chętnie powiesilibyśmy je na naszych ścianach.

źródło: kateballis.com