Odkryj “Małe końce świata” i wyrusz w podróż pełną emocji z Justyną Mazur!

Justyna Mazur – “Małe końce świata” to zbiór krótkich historii, które zmuszają do refleksji, doprowadzają do wzruszeń, złości ale także śmiechu. Każdy z rozdziałów to bardzo osobista relacja Justyny Mazur, twórczyni podcastu “Piąte: Nie zabijaj”, w której każdy z nas może odnaleźć część siebie i swojej historii.

 “Małe końce świata” Justyna Mazur

“Małe końce świata” – Justyna Mazur

Doświadczamy w życiu różnych sytuacji, które niejednokrotnie wydają się końcem świata. Jednak po pewnym czasie okazuje się, że to, co miało być końcem, jest początkiem czegoś nowego. Dowodem na to może być debiutancka książka Justyny Mazur, twórczyni popularnego podcastu “Piąte: Nie zabijaj”. Stworzyła ona zbiór 11 historii, pokazujących podróż przez życie z wspomnianymi wcześniej małymi końcami świata. Możemy znaleźć
tam między innymi ciężkie rozstania, śmierć bliskiej osoby czy przemocowy związek, a także próby zrozumienia relacji z rodzicami czy relacji z Bogiem. Książka jest bardzo osobistym zbiorem różnych życiowych sytuacji, ale jak twierdzi autorka, każdy może odkryć tam chociażby cząstkę siebie:
To opowieść prosto z serca, ode mnie, ku pokrzepieniu zagubionych na swojej drodze życia. Opowiada o sytuacjach w życiu, które są dla nas graniczne i wydają się prawdziwymi końcami świata. Ale czego uczy życie – każdy mały koniec świata, to początek nowego. Zapraszam w podróż o własnych końcach i początkach.

Wszystkie zebrane tam historie są oparte na doświadczeniach i przeżyciach Justyny, które łączą się w pewnego rodzaju przewodnik po małych końcach świata każdego z nas. Autorka nie kryje, że tworząc ją, przeszła bardzo długą drogę pełną różnych emocji – od smutków, radości, wzruszeń aż po złość, poczucie krzywdy i niesprawiedliwości, ale również ukojenie. Ta emocjonalna podróż i przeanalizowanie na nowo doświadczeń pozwoliły jej na zamknięcie wielu etapów, i jak twierdzi Justyna Mazur:
Jestem pewna, że w trakcie lektury “Małych końców świata” przeżyjemy te emocje wspólnie i zamkniemy wszystkie nieszczelne pokrywki. Moim marzeniem jest, aby każdy, kto przeczyta “Małe końce świata” poczuł się mniej samotny. Bo ja wiem, co to znaczy być na końcu własnego świata.

“Małe końce świata” to ponad 270 stron wydanych z dbałością o każdy detal przez małe wydawnictwo “Helenka”, opierające się na self-publishingu, stworzone przez Martę Niemirę oraz Joannę Okuniewską. W środku znaleźć można aż 11 ilustracji stworzonych przez rysowniczkę Joannę Plizgę, która podjęła się interpretacji i zilustrowania każdego z małych końców świata.

Oficjalna premiera książki oraz audiobooka została zaplanowana na 4 sierpnia. Jest to aż 7 godzin nagrania i możliwość słuchania historii w telefonie bez ściągania dodatkowych aplikacji.
Wszystkie informacje na temat książki Justyny Mazur, pt. “Małe końce świata” można znaleźć tutaj: https://www.malekonceswiata.pl/