Nowi przyjaciele w Twojej łazience – gąbki adriatyckie i wszystko co powinieneś o nich wiedzieć.

Zacznijmy od początku. Skąd w naszym sklepie wzięły się gąbki adriatyckie? Odpowiedź jest prosta – z morza a dokładniej z Adriatyku. Gąbki są w 100% naturalne, rosną w głębinach, jednak nie musisz się martwić gąbka morska to surowiec odnawialny. Podczas zbiorów doświadczeni nurkowie za pomocą specjalnych haków odcinają część gąbki, pozostawiając jej podstawę, co umożliwia szybki porost kolejnej gąbki dokładnie w tym samym miejscu.

Zadbaliśmy o to by farma, z której pochodzą gąbki dokładnie znała się na swoim fachu a przy tym dbała o środowisko morskie i tak rodzinna manufaktura AQUA SUB z Szybenika z 300 letnią tradycją zaopatrza nas w gąbki łowione u wybrzeży Adriatyku. Umiejętności i wiedza potrzebna do zbierania gąbek oraz sposób ich ręcznej obróbki przekazywane są z pokolenia na pokolenie w rodzinie nurków. Warto też wspomnieć, że zbieranie gąbek odbywa się na głębokościach sięgających do nawet 50 metrów.

gąbka adriatycka

Tekstura gąbki z gatunku fine silk

Gąbki dostępne w naszym sklepie to gąbki z gatunku fine silk. Gatunek ten charakteryzuje niezwykła tekstura gąbki – bardzo miękka, delikatna dla skóry. Dzięki temu gąbki polecane są wszystkim, również dzieciom oraz osobom ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Gąbka sucha jest sztywna, mięknie dopiero po kontakcie z wodą. Gąbki różnią się kształtem, mogą być grubsze lub płaskie.

Gąbki doskonale pienią

Nasze adriatyckie gąbki są idealne do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Dzięki adriatyckiej gąbce oczyszczanie twarzy i ciała będzie dokładniejsze i bardziej przyjemne. Gąbka świetnie pieni co powoduje, że produkty do oczyszczania są bardziej wydajne. Gąbka ma działanie antyalergiczne.

Jak używać gąbkę morską? Naturalne gąbki przy połowie są bardzo dokładnie czyszczone z muszelek i piasku, jednakże zaleca się sprawdzenie gąbki przed pierwszym użyciem. Przed użyciem namoczyć w wodzie. Po użyciu wypłukać gąbkę i pozostawić do wyschnięcia. Zaleca się raz w tygodniu zanurzyć gąbkę na 15 minut w roztworze: 1 łyżka sody oczyszczonej + 1 szklanka ciepłej wody – to pozwoli utrzymać gąbkę w dobrym stanie. Po tym dokładnie wypłukać i wysuszyć. W przypadku stwierdzenia naturalnego zużycia, gąbkę należy wymienić.

Gąbka adriatycka

Gąbka w rozmiarze L

Dostępne są 4 rozmiary gąbek od S do XL. Już teraz wypróbuj gąbki adriatyckie i koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami!