Nowe odcinki serialu Odwilż już w HBO Max! Klimatyczna czołówka z piosenką Billie Eilish!

Pierwszy polski serial Max Original Odwilż jest już dostępny w HBO Max. Nowe odcinki serialu – trzeci i czwarty – już dostępne są w serwisie. Klimatyczna czołówka serialu Max Original Odwilż z piosenką Billie Eilish!

Każdy odcinek serialu Max Original Odwilż otwiera klimatyczna czołówka, w której tle wybrzmiewa piosenka Billie Eilish pt. When The Party’s Over. To dzięki niej już w pierwszych minutach widzowie mogą poczuć tę lekko mroczną i zamgloną atmosferę, która otacza bohaterów, a przede wszystkim Katarzynę Zawieję, trzydziestokilkuletnią policjantkę, która nie daje łatwo za wygraną i zrobi wszystko, by rozwiązać przydzielone jej śledztwo.

Zależało nam na tym, aby  czołówka wprowadzała widza jeszcze głębiej w świat głównej bohaterki. Aby widz jeszcze mocniej poczuł atmosferę i temperaturę rzeczywistości, której Zawieja musi stawić czoła. Te kilkanaście sekund to wejście w jej samotny, zimny, zmysłowy świat, jego poetycka kwintesencja. To metaforyczna podróż dotkniętej przez życie Zawiei przez krajobraz Szczecina, podróż samotna i wyciszona – mówi Bogumił Lipski, producent serialu, który czuwał także nad pracami nad czołówką.

Tworząc czołówkę chcieliśmy spojrzeć na świat zmęczonymi oczyma głównej bohaterki. Zrozumieć jej emocje i motywacje. Zauważyć, jak wiele kolorów może kryć w sobie metaforyczna szarość – dopowiada Piotr Sawicki, reżyser i scenarzysta czołówki.

Producentem czołówki serialu Max Original Odwilż jest Bogumił Lipski, a reżyserem i scenarzystą Piotr Sawicki reprezentujący BDV Studio. Za zdjęcia odpowiadają Tomasz Wierzbicki, Michal Długołęcki, Maciej Stempij, Tomasz Dobski, a za zdjęcia lotnicze Dawid Gut. Postprodukcją zajęła się spółka Colorofon.
Już od dzisiaj, tj. 8 kwietnia, w HBO Max dostępne są kolejne dwa odcinki serialu Max Original Odwilż (odc. 3 oraz 4). Produkcja liczy łącznie sześć odcinków.

O serialu:
Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje? Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.
Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Max. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak – Magnolia Films. Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej tzw. „zachęt”.