Nocny Market x święto jedzenia na nieczynnym dworcu

3 czerwca otworzy się Nocny Market – nowe miejsce na gastronomiczno-rozrywkowej mapie stolicy. Koncept marketu pełnego pysznego jedzenia, stoisk lifestyle’owych i muzyki, otwartego do późnych godzin wieczornych, pokochała już reszta świata – teraz czas, by poznała go Warszawa. Tym ciekawiej, że Nocny Market odkryje na nowo perony pocztowe dawnego dworca Warszawa Główna.

Nocny Market to stały targ, otwarty w każdy weekend w godzinach wieczornych (piątek/sobota 17:00-1:00, niedziela 16:00-23:00). Pod jednym adresem organizatorzy zbiorą 20 najciekawszych wystawców streetfood’owych, w tym foodtrucki, o zróżnicowanej ofercie gastronomicznej. Poza jedzeniem, na terenie marketu będzie można znaleźć oryginalnych wystawców lifestyle’owych, a także punkty miejskich usług np.stoisko tatuatorskie czy barbershop. Każdego wieczoru o oprawę muzyczną zadbają DJ’e oraz zespoły, a o orzeźwiające napoje – wykwalifikowani barmani.

Nocny Market zajmie nietypową lokalizację w centrum stolicy – perony starego dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Ta dawna stacja kolejowa położona jest na styku trzech dzielnic: Śródmieścia, Woli i Ochoty przy ul. Towarowej 3. Od 1945 do 1965 roku pełniła ona funkcję głównego dworca kolejowego w Warszawie i tętniła wówczas życiem, jednak z upływem czasu zaczęła popadać nieco w zapomnienie. Ostatecznie pociągi przestały zatrzymywać się na Głównym w 1997 roku, a halę dworca udostępniono zwiedzającym. Od 14 maja działa tu nowa instytucja kultury – Stacja Muzeum. W jej skansenie, na wybudowanych obok stacji torach, znajdują się zabytkowe lokomotywy i wagony, które podświetlone wieczorami stworzą ciekawe tło dla Nocnego Marketu.
3 czerwca perony uśpionego dworca Warszawa Główna zyskają nowe życie. Zapełnią się barwnymi stoiskami, lampionami i wspólnymi stołami. Będzie jasno, kolorowo i klimatycznie, a co w sezonie
wiosenno-letnim najważniejsze – na świeżym powietrzu.

Idea nocnych marketów znana jest na całym świecie i z każdym rokiem popularyzuje się coraz bardziej. Za wzór tego typu miejsc posłużyć mogą azjatyckie markety, których istnienie wpisało się już na stałe w tamtejszą kulturę. Te wielkie targowiska ożywają późnym wieczorem i zapełniają się poszukującymi pysznego jedzenia i rozrywki tłumami zarówno miejscowych, jak i turystów. Uliczna kuchnia, lokalne produkty, stragany pełne najróżniejszych gadżetów oraz cały sektor usług – nie sposób nie zakochać się w tym miejskim zgiełku. Właśnie taki będzie warszawski Nocny Market – różnorodny, gwarny i pełen życia.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/1029339313809791