W pierwszy lipcowy weekend zarezerwujcie sobie czas na dziewczyńskie sprawy – magazyn Zwykłe Życie organizuje wydarzenie Niech żyją dziewczyny! Będą warsztaty, rozmowy, spotkania autorskie oraz targi. Wszystko dla ciała, dla umysłu, dla zdrowia, dla domu. Organizatorzy zaprosili firmy prowadzone przez dziewczyny, lub dla dziewczyn. Wśród wystawców w sekcjach PIELĘGNACJA, MODA i BIŻUTERIA oraz DOM znajdą kreatywne marki, które proponują naturalne, dobrze zaprojektowane i pieczołowicie wykonane produkty. Spośród kilkudziesięciu wystawców, postanowiliśmy wybrać kilka marek, które z pewnością należy odwiedzić. Niektóre z nich są już bardzo dobrze znane, o kilku możecie usłyszeć po raz pierwszy.

Pielęgnacja

Purite to kosmetyki składające się w 100% ze składników roślinnych i mineralnych. Znajdziecie tam oleje, masła i woski roślinne, zioła, kwiaty, wosk pszczeli, miód, mleko kozie oraz glinki lecznicze i sól z Morza Martwego. Zapachy Purite pochodzące wyłącznie ze składników zawartych w olejkach eterycznych i masłach roślinnych. Same dobrodziejstwa natury!

O JEJU to krakowskie nie tylko sklep z kosmetykami, ale miejsce spotkań, ciekawych warsztatów i rozmów dla wszystkich dziewczyn, które uwielbiają koreańską pielęgnację, naturalne kosmetyki i siostrzaną atmosferę. Zrobione dla dziewczyn od dziewczyn.

Ewa Wójcik z Salonu Wisła, czyli warszawskiego salonu manicure będzie malować fantastyczne wzory na paznokciach. Możecie wyjść z pięknymi paznokciami, a przy okazji pomóc kobietom doświadczającym przemocy w rodzinie, ponieważ część dochodu, jaki uda się zebrać w ciągu dwóch dni Salon przekaże Fundacji Centrum Praw Kobiet.

Moda

Acephala to marka łącząca konceptualizm w myśleniu o ubiorze z przywiązaniem do wysokiej klasy rzemiosła. Ideą marki jest igranie ze stereotypami związanymi z kobiecością. Na Niech żyją dziewczyny! pokażą swoją najnowszą kolekcję „Neo-suffragette” – portret zbiorowy współczesnej sufrażystki. Kolekcja która powstała z myślą o marszach kobiet na przestrzeni dziejów. Z jednej strony jest reakcją na aktualne wydarzenia, z drugiej podejmuje się ukazania historii i ciągłości tego ruchu.

BELLE czyli dziewczęce ubrania z nutką elegancji, ale i dużą dawką swobody. Właścicielka marki Magdalena Nowosadzka pokazuje, że można wyglądać kobieco, przyciągać spojrzenia i jednocześnie czuć się swobodnie. Wszystkie ubrania od projektu rozrysowanego na kartce, poprzez wykrój, szycie, aż po efekt końcowy tworzone są w Polsce, ręcznie, z miłością i dbałością o każdy detal.

of HABIT to alternatywa dla wygodnych, ale szarych i pozbawionych kobiecości „domowych” ubrań. Marka oferuje piękne, kobiece kimona zaprojektowane z dbałością o detale, z doskonałych naturalnych tkanin. Jeśli macie dość powyciąganych dresów to propozycja dla Was.

Lauke to marka założona przez Kornelię Spychalską. Ubrania, które projektuje są minimalistyczne, ponadczasowe i wygodne. Stworzone z naturalnych, wysokiej jakości tkanin ubrania, powstają z pragnienia powrotu do czystości i prostoty formy.

Biżuteria

UMIAR czyli prawdziwa pochwała minimalizmu. Biżuteria jest w całości wykonywana ręcznie, z zachowaniem dbałości o najdrobniejszy detal. Wszystkie modele wyróżnia szlachetna prostota i oszczędność wyrazu. Za marką stoją Magdalena Brzozowska i Malwina Wysińska. Projektantki poznały się na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i choć posiadają odmienne doświadczenie zawodowe (projektowanie produktu i architektura), to cechuje je takie samo podejście do mody i styl pracy.

Pun Jewellery, za którym stoi Marta Kłyszejko i Ewelina Leszczyńska, to marka kontynuująca rodzinną tradycję rzemieślniczą. Pod okiem taty Marty, który był jubilerem, dziewczyny wykorzystują tradycyjne techniki jubilerskie i łączą je ze swoimi nowatorskimi projektami.

SOTE to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów – Elenę i Janka Lewczuków. Tworzą oni biżuterię o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Wszystkie ich produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu.

Dom

Tartaruga to łódzka pracownia tkacka, która powstała z pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego projektu. Wiktoria Nowak i Jadzia Lenart tworzą współczesne kilimy i dywany. Wszystko robione ręcznie, przy użyciu tradycyjnych narzędzi i technik. Tkaniny są wykonane z poszanowaniem środowiska a procent od sprzedanego kilimu jest zawsze przekazywany organizacjom pozarządowym, która pomaga migrantom i uchodźcom.

Plantarium czyli sklep, który powstał z pasji do wyjątkowych, nieodkrytych jeszcze w Polsce gatunków roślin. Na stoisku Plantarium znajdziecie nie tylko rośliny i dodatki do wnętrz, ale także fachową poradę. A jeśli szukacie konkretnego gatunku, zapytajcie właścicielki są w stanie spełnić każdą roślinną zachciankę.

Mleko Living to pracownia projektowa założona w 2017 roku, która tworzy proste przedmioty codziennego użytku we współpracy z miejscowymi rzemieślnikami. Ideą Mleko Living jest posiadanie mniejszej ilości rzeczy, ale takich które będą naprawdę potrzebne, naturalne i długowieczne.

Niech żyją dziewczyny! już 1 – 2 lipca, IV piętro Kamienicy Raczyńskich, pl. Małachowskiego 2 w Warszawie (na przeciwko Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta).
Start g. 11. Wstęp na wydarzenie jest jak zwykle bezpłatny.

https://www.facebook.com/events/1508689729187235/?fref=ts